Aramızda Kalsın: Erkekler

Aramızda Kalsın!
Aramızda Kalsın!

Bu haftada karşı cinsi tanımaya devam ediyoruz. Konumuz erkekler, konuğumuz ise yine erkekler! Geçtiğimiz hafta erkeklerin olumsuz yönlerinden bahsetmiştik, bu hafta biraz keyfimizi yerine getirmek için rotayı pozitif yönlerine çeviriyoruz.

Sorun varsa, çözüm kesin bendedir!

Biz kadınlar ve erkekler birbirimizden çok farklı yaratıklarız, bizim için sorun yalnızca sorundur. Mesela gün içerisinde başımıza kötü bir şey geldiğinde öylece bir arkadaşımızı arayıp sorunumuzu anlatırız. Aslında niyetimiz sorunumuza çözüm bulunması değildir. Sadece rahatlamak için anlatırız, çözüm bulunursa bu da hikayenin bonusu olur, ne mutlu bize diye yolumuza devam ederiz. Fakat erkekler kesinlikle bir sorunla karşılaştıklarında çözmek isterler. Herhalde analitik düşünme yetenekleri bizimkinden fazla olduğu için sorunların hepsine çözüm arayışına girebilirler. Aslında bu kadın olarak bizleri mutlu edecek bir şeydir. Mesela elektrik tesisatınızla ilgili yaşadığınız sorununuzu partnerinize anlattığınızda, elinde alet çantası ile kapınıza gelmesi sizi şaşırtmasın. Partnerinizin beyni artık sizin sorununuzu çözmek üzerine programlanmıştır bir kere.

Hops!
Hops!

Peki sorun gerçekten sorun olur mu?

Bu sorun çözme kısmı işin ballı lokma kısmı elbette. Maalesef erkekler kendi sorunlarına da tıpkı sizin sorununuza yaklaştıkları gibi yaklaşırlar. Yani çözmeye programlanmışlardır. Mesela bizler kredi kartı borcundan can çekişiyor bile olsak kesinlikle sezonluk indirimi kaçırmayız. Fakat bir erkeğin böyle bir sorunu varsa çoktan Ferdi Tayfur filmlerindeki gibi Derbeder’e bağlamıştır. Kısaca adamlar kendi sorunlarını çözmek için de epey efor sarfedeceklerdir. Ve maalesef bu süreçte karşınızda biraz suratsız bir insana denk gelebilirsiniz.

İşte şimdi aramızda kalabilir…

Partneriniz sorunlarıyla mücadele ederken sizler kendi açınızdan küçük gördüğünüz sorunları minimum yansıtabilirsiniz. Çünkü partnerinizin kafasında “Ben neyle uğraşıyorum, o neyden yakınıyor” gibi bir düşünce geçebilir. Oysa siz bir çözüm bulması için değil yalnızca sorununuzu paylaşmak için anlatırsınız. Adamlar ise onlara görev bilinciyle yaklaşırlar. Sorunlarınızı 1’den 10’a kadar puanlayın, partneriniz kendi sorunlarıyla mücadele ederken sorununuzun 7 puandan daha düşükse paylaşmamayı deneyin. Ve yine partnerinizin sorunlarına çözüm aramaktan çekinmeyin, hoşuna bile gidecektir! Tabii unutmayın bütün bunlar aramızda kalıyor…

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol