Yeni Arkadaşlıklar Kurmak Güzeldir

arkadaş bulma

Güzel bir bahar günü düşünün… Şıkır şıkır giyinmiş, kendinizi evden dışarı atmış, kitabınızı da yanınıza almışsınız. Güzel bir cafe bulup girdiniz, belki de müdavimi olduğunuz cafe. İçeceğinizi sipariş ettiniz, kitabınızı açtınız okuyorsunuz. Aradan biraz zaman geçti ve birisi geldi ve size  arkadaş bulma amacıyla “Merhaba, tanışabilir miyiz?” dedi. Film koptu…

Kafanızdaki düşünceleri okuyalım…

Tipiniz değilse: “Hayda, bu nereden çıktı şimdi?”, “Al başına belayı.”, “Üf münasebetsiz.”, “Güvenliği mi çağırsam.”, “Kimin nesi bu ya, bi kitap okuyamayacak mıyız?”

Tam sizin tipinizse: “Ay rüyada mıyım?”, “Yani hoş çocuk da, biraz münasebetsiz mi?”, “Bu nereden çıktı şimdi, kim bilir saçım başım nasıl?!”

Özetle, bir cafede, sokakta, bir alışveriş dükkanında birinin sizin yanınıza gelip tanışmak istemesi, sizi endişelendirmekten ve kafanızı soru işaretleriyle doldurmaktan öteye gitmiyor.

Sonuçta, o sizinle tanışmak isteyen adam hakkında hiç ama hiç fikriniz yok. Gözüne kulağına tıklayıp bilgi de alacak değilsiniz… “Ah olsa ne güzel olur”, dediğinizi duyar gibiyim.

Aslında var… Mesela, Siberalem….

Bir arkadaşlık sitesinde arkadaş bulma ya da biriyle tanışma, diğer seçeneklere göre çok daha kolaydır. Daha önce hiç arkadaşlık sitesine üye olmadıysanız, internetten arkadaş bulmanın avantajlı taraflarını yazalım:

  • Kendinizi özgürce ifade etme alanı. Siberalem’de bir profil oluşturduktan sonra, profilinizde detaylı bir şekilde kendinizi anlatıp, nasıl biriyle tanışmak istediğinizi yazabilirsiniz.
  • Her şey sizin elinizde. Profilinize sizi doğru bir şekilde anlatan fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz. Unutmadan, fotoğrafınızı Facebook üzerinden ekleyebilirsiniz. (Siberalem, Facebook’a herhangi bir bildirim göndermez.)
  • Aramak sizin elinizde. Arama bölümünü kullanarak, aradığınız arkadaş için kriterler girebilir ve bu kriterlere göre biriyle tanışma avantajını yakalayabilirsiniz.
  • İlk mesajı atmaktan çekinmeyin. Önemli olan ilk mesajı kimin attığı değil, sohbetin güzel gidip gitmediği.
  • İnternetten bir arkadaş bulma konusunda kafanızda soru işaretleri varsa, tanıştığınız ve sohbet ettiğiniz kişiye, onu yakından tanımaya yönelik sorular sorabilirsiniz.
  • Sohbet iyi gidiyorsa ve bu bir buluşmaya doğru gidiyorsa, o zaman ilk buluşmalarla ilgili yazılarımızı inceleyin.

İnternette arkadaş bulma, bir mekanda biriyle tanışmaktan çok daha güvenli ve konforludur. Siberalem, tüm üyeleri için bu güvenli alanı korur.

İlgili Yazılar

Önceki YazıSonraki Yazı

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol