Baharda Aşkı Bulmak

Kış, bulutlarını, karlarını, soğuk esen rüzgarlarını bavuluna doldurdu ve yola çıkıyor… Bahar kapıda, cemreler düşüyor ve kalpler kıpırdıyor! Aşk bazılarımızın kapısını çalarken, bazılarımızı da beklentiye sokuyor. Beklentiler güzeldir, doğru adımlar atıp ardından da beklemek üzmez, aksine sevindirir. Bir Zen ustasının da söylediği, “Duanı ederken, adımını atmaya başla…” O zaman bahar gelirken ve kalbimizi heyecanlandırırken, aşkı bulmak istiyorsak, onu aramaya da başlamak lazım…

Baharda Aşkı Bulmak İsteyenlerin Yapması Gereken 4 Şey

1) Tazelenmekle İşe Başla!
Baharda doğa tazelenir, aşkı bulmak için içinde ve dışında tazelikler aramaya başla. Mesela, saç kesimini değiştirmek, ihtiyaç duyuyorsan biraz kilo vermek, cildine daha iyi bakmak dışında yapacağın tazelikler. İçinde ise, eski ve seni aşağı çeken tüm duygulardan arınmaya bak. İyi düşünceler ve iyi duygular, iyi olayları kendisine çeker. Seni üzmüş, kırmış, sinirlendirmiş, incitmiş ya da dağıtmış her şeyi bir çöz ve hayatından çıkar. İçinde mutluluğa yer aç!

ü

2) Hayat Sokakta!
Hangi şehirde yaşarsan yaşa, hayat sokaklarda akıyor… Eğlence, arkadaşlarla buluşma, alışveriş ve pek çok şey o sokaklarda. Sen de o kalın ev paltosundan kurtul ve kendini sokağa at. Arkadaşlarla buluşmak, birlikte çeşitli aktiviteler yapmak ve bolca gülmek herkesin doğasını değiştirir. Bu pozitif değişimin etkisi çevrene yayılacak hatta gidip o doğru kişinin kalbine dokunacak. Mesela, en son ne zaman bir arkadaşınla uzun uzun yürüyüp sohbet ettin, en son ne zaman sergiye gittin, en son ne zaman salaş bir çayçıda saatlerce sevdiklerinle vakit geçirdin? Bunlar çok basit şeyler olsa da verdiği mutluluk çok yüksek!

3) Aşkı Ara!
Mevlana’nın söylediği eşsiz bir söz var: “Arayanlar bulamamışlar ama bulanlar da arayanlarmış.” Evet biraz beyin yakıyor ama doğruluğundan da şüphe yok. Hiçbir şey yapmadan mucizevi sonuçlar almak mümkün mü? Elbette değil. O zaman, insanlarla tanışmak konusunda daha cesur olmak zamanı! Mesela, Siberalem gibi arkadaşlık uygulamalarına göz atmakta hiçbir sakınca yok. Seni temsil eden bir profil oluştur ve insanlarla tanışmaya başla! En önemli unsurlar ise, internetten ya da başka bir alandan tanıştığın insanlara ilk saniyeden itibaren çok fazla açık olmamak gerektiği. Karşındaki kişinin evine gitmek için ilk buluşma doğru zaman değildir. Bu detaylara dikkat 🙂

4) Kendinden Emin Ol!
İşine, okuluna tutun, hayatını doldur, güzel şeyler yap, aile ilişkilerini sıkı tut ve hayatın içindeki rolüne saygı duyarak yaşa… Bu seni kendinden emin bir insan haline getirecektir. Kendinden emin olmak, bir insanın başına gelebilecek en güzel şeydir. Karşına çıkan insanlara karşı dürüst ve açık olmak aşkı hayatına davet etmek için en iyi yaklaşımdır.

Bu baharda aşkı bulmak için denemeye buradan başla!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol