Güle güle 2016!

Ve hoş geldin 2017!

Bu yıl yeni kararlar almaya hazır mısın? İşte 2017’e yepyeni bir sen olarak girmenin listesini hazırladık! Artık hiçbir şey seni durduramayacak! Bütün acılarını, ayrılıklarını, hüzünlerini, aldatılmalarını kısaca seni durduran her şeyi geride bırakıp, ruhunu tazelemeye hazır mısın? O halde bizi takip et!

1- Erken uyan!

Güne erken başlamak hem vücudunu hem de ruhunu zinde tutmayı sağlayacaktır. Peki bunu nasıl mı başaracaksın? Sandığın kadar zor değil, uyurken vücudumuzun melatonin isimli bir hormonu üretmesi gerekiyor ve bu ismi güzel hormon öyle narindir ki, odanın içerisine sızan en küçük ışıktan etkilenir ve ortaya çıkmaz! Nazlanır da nazlanır! Uyumadan önce odanın karanlık olduğuna emin ol ve bunu desteklemek için uyku bandı kullan! Gece 23:00 ve 03:00 arası hücrelerinin yenilendiğini asla unutma, bu saatler arasında uyumaya kendini zorlarsan sabahları erkenden uyandığını görecek ve 2017’de güneşli güzel günleri kaçırmayacaksın!

Erken uyan!
Erken uyan!

2- Spor yap!

Vücudunu 2017’de daha çok sevmek istiyorsan ona küçük sürprizler hazırlayabilirsin! Minik bir egzersiz programına, hemen civarındaki spor salonuna yazılabilirsin! Böylece yeni çevreler edinebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve bedeninin sınırlarını zorlayabilirsin! Eğer bütçen bir spor salonuna hazır değilse üzülme, tabiat devasa bir salon gibidir zaten, açık havalarda, parklarda, orman parkurlarında yürüyüşler ve tempolu koşularla bedenine ihtiyacı olan dinamizmi vermek hiç de zor değil! 2017’de bedenini ve sınırlarını zorla!

Spor yap!
Spor yap!

3- İmajını tazele!

Her yıl saçının boyunu üç cm kestirmekten, rengini, makyajını ya da giyimini aynı çizgilerde tutmaktan sıkılmadın mı? Bu sene kendine bir değişiklik yapmaya hazır mısın? İmajına ufak dokunuşlar yaparak kendini değiştirebilirsin, saçına minik renkler katabilir, değişik takılar kullanarak kendi sınırlarını zorlayabilirsin! Görüntün değiştiğinde, zihnin de değişime başlar! Zihnin değiştiği an algıladığın evren bile değişmeye başlar! Unutma, her şey senin ellerinde ve her şeyi değiştirmek mümkün! Kendine inan ve cesaretini topla!

İmajını tazele!
İmajını tazele!

4- Daha çok gez!

Şehrin beton dağlarından bıkmadın mı? 2017’de tatil rotanı herkesin gittiği yerlerden değiştir! Uzaklaş ve tabiatın tatil köyüne, oradan yıldızlara ve galaksilere eriş! En sevdiğin arkadaşını, sevgilini ikna et ve çadırını kap! Üzerinde yaşadığın yer küreyi keşfe çık! Mutlu olmak için gökyüzüne bak, ayakların acıyana kadar yürü, toprağa dokun, yaprağın kokusunu hatırla! Yağmurda ıslan ve bunu asla sorun etme! Çıplak yüz, ayakkabısız gez, yapamam dediğin her şeyi gezerek yap! 2017’de daha çok gezeceğine kendini ikna et!

Daha çok gez!
Daha çok gez!

5- Daha da çok oku!

Bu sene kendine bir kota koy! 2017 sona ererken kendinle iddialaş ve belirlediğin sayıda kitap okumak için kendini zorla! Evde TV’nin tutsağı olmak yerine şehirdeki konferanslara git! Yeni bir şeyler öğrenmek için aklının sınırlarını zorla! Zihnini şaşırt, dünyayı okuyarak öğrenerek keşfet!

Daha da çok oku!
Daha da çok oku!

6- Daha anlayışlı ol!

2017’de kendine bir söz ver ve çevrene daha anlayışlı davran! Daha toleranslı hareket et, insanları kırma, büyük resime bakmayı öğren, küçük detayların karamsarlığında boğulma, herkesi olduğu gibi kabullen, sana zarar veren insanlardan uzaklaş, seni seven insanlara kucak aç! Başkalarının ihtiyaçlarını da düşün! Empati kur! Çantanda muhakkak mama ve çorap taşı! Mamaları minik kedilere, çorapları ise ayakları üşüyen sokakta gördüğün bebeklere ver!

Daha anlayışlı ol!
Daha anlayışlı ol!

7- Bedenini sev ama olduğu gibi kabul etme!

Bedenini sev ama onu zararlı şeylerle doldurma! Fazla kiloların varsa kurtul, kendini zorla! İhtiyacın olan kiloyu verene kadar diren! Asla olduğu gibi kabul etme, daha iyisini yapabileceğini biliyorsun! Yogaya başla bedenin ve ruhunu birbirine bağlayabilirsin, artık onlar iletişime geçtiği an seni hiçbir şey durduramayacak, bunu hissedebiliyorsun değil mi?

Bedenini sev ama olduğu gibi kabul etme!
Bedenini sev ama olduğu gibi kabul etme!

8- Aşık ol!

Kesinlikle bu sene aşık ol! Sonunu da düşünmeyi artık bırak! Kötü senaryolar kurma, sevgiline sarıl! Sokakalarda, caddelerde öpüş! Çekindiğin her şeyi yap! Ve sevgiline en sıcak gülümsemeni hediye et!

Aşık ol!
Aşık ol!

9- Kendi şehrinde turist ol!

Evet, kap şehrinin haritasını, al eline fotoğraf makineni ve ilk kez şehrine gelmiş gibi sokaklarda gez! Yabancıymış gibi yeni insanlarla tanış, adres sor ve kendi şehrinde turist olmanın tadını çıkar! Şehrinle ilgili bilmediğin şeyleri öğrendiğinde çok şaşıracaksın!

Kendi şehrinde turist ol!
Kendi şehrinde turist ol!

10- Kendi listeni hazırla!

Şimdi kalk ve kendine bir liste hazırla, panona ya da buzdolabına yapıştır ve yaptığın her şey için yanına bir tik at! 2017 yılında kendin için istediğin her şeyi kendin gerçekleştir! Güzel bir yıl geçirmen dileği ile yıldızlar ve galaksiler hep senin olsun…

Kendi listeni hazırla!
Kendi listeni hazırla!

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol