Havanızı Değiştirecek 10 Basit Formül

Yaşam enerjinizi çoğaltmanın ve kalbinizde sevgiye daha çok yer açmanın formülünü paylaşıyoruz.

1) Gülümse!

 

 

 

 

 

 

Moraliniz bozukken ya da hiç gülecek durumda bile değilken, aynanın karşısına geçin ve gülümseyin.
Cheesy but easy 🙂

2) Zıpla!

 

 

 

 

 

Hareket etmek, vücut kimyasallarını harekete geçireceği için sizi iyi hissettirecektir. Uygun ortamı bulunca durmayın, zıplayın.

3) Daha çok çiçek!

 

 

 

 

 

Çiçek toplamak, saksıdaki çiçekleri sulamak, çiçeklerle konuşmak, çiçek budamak, çiçekleri vazoya koymak… İşte huzur budur. Çiçekler sevgi ve mutluluk göstergesidir ve keyfinizi süper hale getireceklerdir.

4) Güzel kokular nerede?

 

 

 

 

 

 

Lavanta, limon ve portakal kokuları solumak her zaman iyi gelir. Bu güzel kokuları parfüm ya da kolonya olarak çantaya atın, ara sıra da koklayın.

5) Çikolata!

 

 

 

 

 

Çikolatanın mutlu ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış, bize sadece bunu hatırlatmak düşüyor 🙂

6) Hayaller dünyasına yolculuk…

 

 

 

 

 

 

 

İnsan beyni gerçek ve hayali ayırt edemez. Örneğin, sevdiğiniz birinin yanında olmanız ve o kişinin yanında kendinizi hayal etmeniz arasında, beynimiz açısından fark yoktur. O zaman beynimizdeki mutluluk noktalarına dokunmak için hayal kurmayı ihmal etmeyelim.

7) Renklerin gücü adına!

 

 

 

 

 

Renklerin yaydığı enerji yadsınamaz. Yeşil kırlar, derin ve uçsuz bucaksız ormanlar düşünmek ya da mümkünse o yeşilliklere dalıp gitmek size ha-ri-ka gelecek 🙂 Olmadı şu yandaki filmi izleyin…

8) Hediye almak mı vermek mi?

 

 

 

 

 

Hediyenin hayali bile insanın içini kıpır kıpır yapar. Kendinize, sevdiğiniz birine ya da arada bir selamlaştığınız ofis arkadaşınıza hediye almak sizi harika hissettirecek. Hem hediye paketi yapmak hem de hediye paketi açmak acayip mutluluk verici! Bir arkadaşım, alış veriş yapınca aldığı her şeyi paket yaptırırdı ve eve gelip o hediye paketlerini açma mutluluğunu yaşardı.

9) Şükretmek!

 

 

 

 

 

İşte annelerimiz gibi konuşmaya başladım bile! Şükredin ve içinizde şükran hissi uyandıran şeylerin listesini yapın. Sağlık, aile, iş, iyi dostlar, yürüyebilen ayaklar, konuşabilek bir ağız, kucaklaşabilen kollar, müzik dinleyebilen kulaklar… hepsine bin şükür…

10) Sevgi sözleri!

 

 

 

 

 

 

Kötü şeyleri sıkça, iyi şeyleri de seyrekçe dile getiriyoruz. Maalesef yapıyoruz bunu. Sevdiğimizi, mutlu olduğumuzu, övgülerimizi hep kendimize saklıyoruz. Oysa sevdiğimiz birine bunu söylesek bu modumuzu hemen değiştirecek. Deneyin ve görün.

Mutluluğu zirveye çıkarmak için buraya tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol