İlişkide Gerçekçi Olmayan Beklentiler

Mükemmel ilişkinin nasıl olması gerektiği sürekli anlatılır. Fakat gerçek hayatta hesaba katamayacağınız birçok etken var ve bu yüzden beklentilerinizi “mükemmel ilişki” kalibresinde tutarsanız, hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz yüksek. Unutmayın, güçlü bir ilişkinin küçük sorunlarla sarsılması mümkün değildir. Bu yüzden can sıkıcı durumlarda kendinizi üzüp ilişkiniz için tehlikeye atmayın. Her ilişkide yolunda gitmeyen mutlaka birkaç şey olacak, bu yüzden her buluttan nem kapmanıza gerek yok.

Bazen birlikteyken sıkılabilirsiniz.

iStock_000026274254_MediumHer buluşmanız da çok eğlenceli ve romantik geçecek değil. Üç yıllık erkek arkadaşınızdan ilk tanıştığınız zamanlardaki gibi efor harcamasını beklemeyin. Tabii ki hala sizin için deli divane olmasını isteyeceksiniz fakat her yıldönümü kutlaması da büyük romantik jestlerle geçmeyecek. Sadece onunla zaman geçirmenin yeterli olduğunu anlamanız lazım.

 

 

Sevgilinizden hoşlanmayan birileri çıkacak.iStock_000003453508_Medium

Hayatınızdaki herkesin sevgilinizden hoşlanmasını beklemeyin. Aileniz ve yakın arkadaşlarınız onu çok seviyor olabilir ama mutlaka bir aile dostu ya da iş arkadaşınız ondan size hayır gelmeyeceğini düşünecektir. Bunu dert etmemeye çalışın. Ne de olsa herkesi memnun etmeniz mümkün değil.

 

 Her zaman birbirinizi anlamayabilirsiniz.

iStock_000026349756_Smallİletişimin bir ilişkinin en önemli parçası olduğu sürekli tekrarlanır ve öyledir de. Fakat bu, her zaman her durumda birbirinizi anlayabileceğiniz anlamına gelmez. Bir gün sevgilinizi aramayı unutursunuz ve o da meraklandığı için size kızar. Ya da iş yerinde bir arkadaşınızı kıskanıp sizi üzmemek için içine atmış ve sonra da aniden bir patlama yaşanmıştır. İletişim ne kadar önemli olursa olsun, buna ne kadar dikkat ederseniz edin, yine de yetersiz kalacağı durumlar yaşayacaksınız.

Arada sırada gözü başkalarına kayabilir.

iStock_000015348192_SmallTabii ki sevgililerimizin bize tamamen sadık olmasını ve bizden başkasına bakmamasını isteriz. Fakat bu Natalie Portman’ı ne kadar beğendiğini söylediğinde ya da en yakın arkadaşınızın saçlarına iltifat ettiğinde ona kızmanız anlamına gelmiyor. Başkalarına hamle yapmadığı ve kötü niyetle davranmadığı sürece başkalarını çekici bulmaya hakkı var.

 

 

 Aynı evde yaşamak bazen sizi yorabilir.

Young couple using laptops in couchBirlikte yaşamak sürekli birlikte zaman geçireceğiniz, her akşamın ayrı romantik olacağı, uzun kahvaltılar yapacağınız anlamına gelmiyor. Bazen kendinize zaman ayırmak isteyeceksiniz, bazen sakin bir yemek hazırlamak için bile enerjiniz olmayacak. Bunlar son derece insani durumlar olduğu için endişenmenize gerek yok. Birlikte olduğunuz zamanların tadını çıkartmanız yeter.

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol