İlk Buluşmada Yapılmaması Gereken 8 Şey

İlk buluşmada yapılması gerekenleri, pek çok kez dile getirdik. Mesela şurdan okuyabilirsiniz: İlk Buluşma Bir de yapılmaması gerekenler var, onları da bilemekte fayda var… Zodyaklı yazdı.

1- Buluşmaya geç kalmak!

Hmmm...
Hmmm…

Bir buluşmaya geç giderek karşınızdaki insana saygısızlık etmiş oluyorsunuz. Ama elbette insanlık hali, hele de büyük şehirde yaşayınca trafiği var, son dakika kitlenen işler var, falan filan var derken planladığımız saati birazcık aşabiliyoruz. Böyle durumlarda sizi bekleyen partnerinizi arayıp olabildiğince dürüst davranarak onu ne kadar bekleteceğinizi bildirmeli ve karşınızdaki insanın gönlünü alacak, çiçek, çikolata ya da küçük saçma sapan bir obje bile olsa temin ederek aslında ona değer verdiğinizi gösterebilirsiniz…

2- Bakımsız Olmak…

Heh!
Heh!

Bir buluşmaya giderken illa takım elbiseler, şık tuvaletler holywood filminden fırlama yapay elbiseler giymenize gerek yok! Bir kot bir tshirt bile giyseniz, kıyafetlerinizin temiz olmasına, kötü kokmuyor olmanıza ve saçlarınız Survivorda 1 ay kalmış gönüllü gibi karma karışık olmamasına dikkat etmeniz gerekir!

3- Başka Şeylerle İlgilenmek

Sen hayırdır?
Sen hayırdır?

Bir sosyal medya bağımlısıysanız aman dikkat! Yapılan araştırmalar ilk buluşmalardaki en itici şeyin, partnerinin sürekli telefonuyla ilgilenmesi olduğunu gösteriyor! Telefonunuzu ters çevirip masaya bırakın ve tuvalete giderken yanınızda götürecek kadar bağımlı davranmayın!

4- Fazla Cüretkar Davranmak

Dikkat...
Dikkat…

İlk buluşmada fazla el kol münasebeti itici görünmenize sebep olabilir. Karşınızdaki insandan emin olmadığınız sürece dokunsal davranışlardan kaçınmalısınız, ilk öpücük için acele etmemeli, karşınızdaki insanın hareketlerini gözlemlemelisiniz.

5- Gereksiz Mizah…

Adamın biri gülmüş, karısıda menekşe.
Adamın biri gülmüş, karısıda menekşe.

Mizah anlayışımız her zaman diğer insanlarla aynı olmayabilir. Sizin çok komik bulduğunuz bir şey karşı taraf için rahatsız edici gelebilir. Bu gibi durumlarda bireylerin gerilmesine sebep olabilir, en iyisi mi mizahınıza reaksiyon alamıyorsanız diretmeyin ve havadan sudan konuşmaya bakın! Ama bir ilişki için benzer mizah anlayışlarının olması önemli bir faktördür.

6- Eski Sevgiliyi Hatırlamak, Hatırlatmak…

Tabu!
Tabu!

Araştırmalara göre ilk buluşmada eski sevgiliyi anlatmak itici görünmeye sebep oluyormuş. Geçmiş ilişkinizi anlatmak, eski aşkınızı unutmadığınız izlenimini verdiği için karşı tarafı rahatsız edebilirsiniz. Bu yüzden eski ilişkinizde yaşadığınız tecrübeleri birkaç buluşmaya sonrasına saklayabilirsiniz.

7- Flörtöz Olmak…

Hayrola kardeş?
Hayrola kardeş?

Siz belki de normalde bakkalla, uçan kuşla bile flört edebilen biri olabilirsiniz fakat karşınızdaki insan tarafından bu iletişim şekliniz gerçekten itici görünüyor olabilir. Buluşmanızda, partneriniz dışındaki insanlarla iletişim kurararken flört etmekten kaçınmayı denemelisiniz.

8- Odun Olmak!

Yapma bunu...
Yapma bunu…

Odun olmanın cinsiyeti yoktur! Tıpkı iltifat etmenin cinsiyeti olmadığı gibi! İltifat etmek konusunu erkeklerin tekeline bırakmamalısınız! Partnerinizin olumlu yönlerini yüksek sesle söylemekten, onu beğendiğinizi göstermekten kadın da erkek de olsanız çekinmemelisiniz! Ve bu görevi erkeğin yapmak zorunda olduğu bir olguya çevirmemelisiniz!

Zodyaklı

Aşk burada!

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol