İlk Merhaba Nasıl Olmalı?

İpuçlarından yola çıkarak profilimizi tamamladık. Şimdi sıra arama yapmada ve tabii ki “İlk merhaba“da. İlk merhaba daima önemlidir. Çünkü o selamdan sonra konuşma ya devam eder ya da sizin için başlamadan biter. Bu noktada karşı tarafa verilen doğru elektrik hayati önem taşıyor haliyle. Eğer samimiyetinizi karşı tarafa hissettirirseniz, karşı taraftan da samimi bir dönüş alabilirsiniz. Tüm bunlar bir kenarda duradursun öncelikli olarak arama yaparken nelere dikkat edilmeli onlara kısacık göz atalım…

Arama kriterleri ve ilk merhaba;

Tercih ettiğiniz site ciddi bir site ise, sitenin arama bölümüne girdiğinizde birden fazla arama seçeneği göreceksiniz. Durun bu durum sizi çok fazla heyecanlandırmasın! Bolluk berekettir diye düşünmeyin hemen:) Genel arama yapıp daha çok kişiyi görüntülemeye çalışmak sizin başarı oranınızı yükseltmez aksine daha az ama sizin aradığınız niteliklerde iletişim kurabileceğiniz kişilere ulaşmaya çalışın. Bu sayede zaman kazanabilirsiniz.

Keşfet butonu (Yeni insanlarla tanışmak adına): En çok tercih edilendir. Bu noktada ki tavsiyemiz daha verimli sonuç almak istiyorsanız yaş ve yer kriterlerinizi tam aradığınız şekilde eksiksiz girmelisiniz.

Anahtar kelime ile arama yapma (Kriter ekleme seçeneği üzerinden, anahtar kelime seçeneği kullanarak): Kısa yoldan hedefe götürür. Mesela siz, “Kemal Tahir” seven birisiniz ve onu okumuş birileriyle arkadaşlık kurmak istiyorsunuz. Bu şekilde yaptığınız aramada  bulduğunuz profilin bir yerlerinde mutlaka “Kemal Tahir” yazacaktır. Aman dikkat diyoruz, tabii ki de hemen atlamayın. Önce profili bir gözden geçirin çünkü “Kemal Tahir” asla okumam, okuyanı da sevmem gibi bir cümle kurulmuş olabilir faka basmayın:)

Arama Kriterleri: Detaylı aramada size sunulan ummandan “Atletik yapılı olanları, ilgi alanları arasında edebiyat olanları hatta yaşı yaşınıza, boyu boyunuza uygun olanları” bulabilirsiniz. Böylelikle zaman kaybından da kurtulmuş olursunuz.

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Artık bu kadar uğraştan sonra mesajlaşma aşamasına geçmeyi fazlasıyla hak ettiniz. İlk mesajda en dikkat etmeniz gereken şey karşı tarafa kendini özel hissettirmek. Profilini incelediğinizi hissettiren cümleler kurun. Aksi halde çam devirmekten başka bir işe yaramaz. “Naber bebek?” ya da “Çok seksisin” yazan birine cevap vermek ister miydiniz bir düşünün. Tüm bunların yerine, “Bir Tarantinosever’den merhaba!” demeyi deneyin nasıl etki ettiğine inanamayacaksınız. Profildeki birkaç ipucundan yola çıkarak sorular sormakta başka bir muhabbet etme yolu olabilir. Kendinizi kasmadan neyin, nasıl olmasını istiyorsanız öyle davranın… Tüm bunlar yaşanırken mesajı alan taraf eğer bir kadınsa cevap verme konusunda tereddütler yaşıyor ister istemez, bu konuda kadınlara birkaç tavsiyemiz olacak. Elinize kağıdı kalemi aldıysanız başlıyoruz ;

 

  • Karşı cinsten bir mesaj geldi, durun hemen eliniz ayağınıza dolaşmasın bırakın biraz beklesin hem kendinizi ağırdan satmış olursunuz. Bu arada profilini inceleyin. Ortak yönleriniz var mı, yok mu bakın. Eğer sizi rahatsız eden bir durum yoksa merhaba demekten çekinmeyin. Sonuçta bir merhabadan da zarar gelmez.
  • Bilgilerin doğru olup olmadığıyla ilgili sağlama yapabileceğiniz sorular sorun. Ama köşeye sıkıştırmak adına, bunaltıp kaçırmayın. Misal, siz Beşiktaşlısınız diye Beşiktaşlı olduğunu ifade eden biriyle son maç hakkında veya yeni formalar hakkında sorular sorabilirsiniz.
  • Düşündüklerinizi ya da hissettiklerinizi yazmaktan çekinmeyin sonuçta sizin görmediğiniz gibi karşı tarafta sizi görmüyor. Siz ne kadar kasıntı olursanız karşı tarafta size aynı elektriği verir.

 

Velhasılkelam çekincelerinizden kurtulun, hayal kırıklığı yaşamaktan korkmayın daha doğrusu hayal kırıklığı yaşarım psikolojisiyle yaklaşmayın duruma. İlk izlenimler, ilk merhabalar önemlidir. Gerçek aşkın olduğuna ve onu bu şekilde bulabilmenin mümkün olacağına önce kendinizi inandırın. Sonra hemen Siberalem’den üyelik açıp yeni insanlar keşfedin ya da keşfedilmeyi bekleyin tercih sizin…

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol