İnternette Aşkı Yakala!

internette tanışmakkHayat koşturmacası için yeni insanlarla tanımanızı sağlayacak ve aradığınız aşkı bulmanızı sağlayacak en hızlı ve en doğru platform “internet” . Tabii bu ortamda da aradığınızı bulabilmeniz için ipuçlarına ihtiyacınız var. Gelin bunlara göz atalım:

Çekinme, göster kendini!

Sizi hiç tanımayan birine, sizi gösterecek ilk yol “fotoğraf”. Asık suratlı, belli belirsiz bir fotoğrafı ekleyerek birinin adım atmasını beklemeyin sakın. Bu yüzden güler yüzlü, sizi iyi ifade eden bir fotoğraf başlangıç için mükemmel.

Anlat, yaz!
Kendinizle ilgili önemli ipuçlarını, kendi dilinizden aktarabileceğiniz bir platform profiliniz. Yani sizi tanıtacak 2. yol bu bölüm. Tabii hakkınızdaki en ince detayları belirtmeyin. Biraz gizemli olmak, karşı tarafın ilgisini çekecek. Dilbilgisi kurallarına da özen göstermeniz de artı puan olacak sizin için.

Dürüst ol!
Yalan yanlış doldurulmuş bir profille, hiçbir geleceğiniz olamaz! Dürüstlük önemli. Hayatınızda olanı yazın, olmayanı değil. Kendinizi olduğundan farklı göstermeniz sizi bir adım geriye taşır.

Nedir senin kriterlerin? Belirle:
Size her mesaj atana, karşılık vermeniz beklenemez. Bu nedenle aradığınız kişideki kriterleri iyi belirleyin ve bu kriterlere uygun kişiler arasından eleme yapın. İşinizi kolaylaştırın.

Zorlama, devam et!

Biriyle tanıştınız, şans verdiniz ama olmadı. Zorlamayın. Olacaksa zaten olur. Boşuna kendinizi üzmeyin.

Zaman çalma, boşa umut verme

Sizinle her tanışmak isteyen kişi, sizin kriterlerinize uymayabilir. Ama size gönderilen bir mesajı yanıtsız bırakmanız, diğer kişinin de zamanını çalmanıza neden olacak. Bu nedenle kibarca reddeden bir mesajı ona çok görmeyin. Hem aynı şey sizin başınıza gelse?

Önyargılarını kenara bırak!

Kimseyi  yargılamayın: Size adım atan birine ön yargılı ve kaba yaklaşmayın. Tek bir fotoğrafından, ya da profiline yazdığı bir cümleden, ya da bir mesajından dolayı, adayınızın size uygun olmadığını düşündüyseniz, o zaman sadece kibarca reddedin.

Tavrını ortaya koy!

Aradığınız kriterle ne kadar net olursa, aşka yaklaşmanız çok daha kolay olacak. Açık açık isteklerinizi ve ne şekilde birini aradığınızı ifade etmeniz hem sizi, hem de onu zaman kaybından kurtaracak.

Polis sensin!

Güvenliğiniz sizin elnizde: İnternet üzerinden tanışmalardaki en büyük önyargı güvenlik ile ilgili.  Sadece dikkatli olmanız yeterli. Nasıl mı? Mesela e-posta adresi, telefon numarası gibi özel bilgilerinizi emin olmadan paylaşmayın ya da maddi talebi olan biri ile irtibatı hemen kesin.

Sanal dünya gerçek hayatta hiç karşılaşmayacağınız kişilerle bir araya gelmenizi sağlayan yegane yollardan biri. Bu yolu, yukarıdaki ipuçları ile eğlenceli kılmak da tamamen sizin elinizde.

O zaman ne duruyorsunuz? Aşkı buradan yakalayın!

Simge Ö. 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol