İnternette Sohbet Ederken Vermeniz ve Vermemeniz Gereken Bilgiler

İnternet üzerinden yapılan sohbetler, zamanların en moda tanışma yöntemlerinden bir tanesi. Birçok çift https://www.siberalem.com gibi internet sohbetleri sayesinde tanışıyor. Hatta kimileri evlilik yolunda ilerliyor. Ancak internet sahası kimi zaman sürprizlere açık olabiliyor. Bunun nedeni ne yazık ki kötü niyetli kişiler. Bu nedenle sohbet edeceğiniz web sitesini seçerken ve konuştuğunuz kişileri seçerken temkinli olmanızda yarar var. Sohbet ettiğiniz kişiler güvenilir olabilir ama web sitelere sızabilen çeşitli kişiler sizlere zarar verebilir. Güvenli bir sohbet ortamı arıyorsanız Siberalem’den yararlanabilirsiniz. Yüzlerce kişinin buluşma alanı olan Siberalem, üyelerinin güvenliğiyle ilgili de her türlü tedbiri alıyor ama elbette sizin üstünüze düşen görevler de var.

ONLINE CHAT YAPARKEN BUNLARA DİKKAT

Sohbet Esnasında Verilebilecek Bilgiler

İnternet sohbetlerinde kişilerin birbirilerini tanıması bakımından verilmesi gereken temel bilgiler bulunur. Aslında bu bilgiler, dışarıda tanıştığınız, birlikteliğe başlayacağınız kişilerle aynı bilgilerdir yaklaşık olarak. Tanıştığınız kişiyle ilk etapta ismini paylaşmalısınız. Sohbetin devam edebilmesi için en temel gerekliliklerden biri budur. İlk etapta soy isim kullanmayın. İsmin ardından yaşınızı belirtebilirsiniz çünkü sohbet ettiğiniz kişi ile yaş uyumunuzun olması önemlidir. Ardından kimlik bilgilerinizden uzak şekilde ilgi alanlarınızı, burcunuzu, yaşadığınız yerin sadece il ismini, öğrenim durumunuzun genel hatlarını karşınızdaki kişiye söyleyebilirsiniz. Aynı şekilde onun da size bu bilgileri vermesini istemelisiniz eğer bundan kaçınıyorsa her ihtimale karşı siz de herhangi bir bilgi vermekten uzak durun.

Sohbet Esnasında Verilmemesi Gereken Bilgiler

İnternet sohbetlerinde verilebilecek en tehlikeli bilgiler kimlik bilgileridir. Yaşınızı söyleyebilirsiniz ama kesinlikle doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak belirtmemelisiniz. Bunun dışında kimliğinizde yazan doğum yeri, kimlik numarası, banka bilgileriniz, anne kızlık soyadı gibi bilgileri kesinlikle diğer kişilerle paylaşmamalısınız. Bilgisayarda her alanda kullandığınız şifreleriniz ve banka şifreleriniz de paylaşmamanız gereken bilgilerden. Kötü niyetli kişiler bunları sizden direkt olarak istemeyebilir ve çeşitli yöntemler deneyebilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol