Platonik Aşklar ve Hayatın Gerçekleri

iStock_000034516378_MediumO’nu çok beğeniyorsunuz, sürekli takip ediyor, nerede ne yaptığına kafa yoruyorsunuz ve günün birinde birlikte bir hayat kuracağınızı hayal ediyorsunuz. Herkes hayatının bir döneminde böyle masumane bir aşka kapılır; ancak karşılık alamadıkça bazı platonik aşklar zamanla saplantıya dönüşür ve mutluluğunuzu, hatta sağlığınızı tehlikeye atar.

Bazı bilim adamları, platonik aşkın, aslında gerçeklerden kaçmak için kendinize kurduğunuz bir tuzak olduğunu söylüyor. Eğer siz de hayal aleminde yaşamayı bırakıp, hayatın gerçekliğinin getireceği mutluluk ile karşılaşmaya hazırsanız, işte size bir kaç tüyo:

1)O’nu araştırmaktan vazgeçin.
Tüm sosyal medya hesapları, telefon numaraları ve hatta ev adresi bile ezberinizde değil mi? Unutmaya çalışın. O’nu görmeye gitmeyin, mesaj göndermeyin, yazdıklarını okumayın, onunla olan tüm iletişiminizi kesin. Bunu yapmak başta kolay olmayacaktır ama unutmayın, sürekli onunla ilgili olan şeylere bakarsanız onu nasıl unutamazsınız. Kararlı olun, taviz vermeyin.

2)Arkadaşlarınızla sık sık buluşun ve onlara açılın.
Yalnız olmadığınızı bilmek bu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır.

3)İçinizdeki tüm siniri ve üzüntüyü sağlıklı bir şekilde dışarı atmaya çalışın. Duygularınızı açıkça ifade ettiğiniz bir günlük tutun. Duygularınızı ne kadar içinize atarsanız,  o’nu unutmanız da o kadar zor olur. Kendinizi serbest bırakın.

4)Yeni ilişkiler için girişimde bulunun.
Daha önce gitmediğiniz yerlere gidin, hep ertelediğiniz şeyleri bir bir yapmaya başlayın. Ve tabii ki yeni birileriyle tanışmayı da ihmal etmeyin. Ne de olsa hayatınızın gerçek aşkı hala sizi bekliyor.

5) Bizim tavsiyemiz, o aklınıza her geldiğinde, Siberalem’in iPhone veya Android Uygulaması’nı kullanarak, ilişki kurabileceğiniz gerçek kişilere bakın.

Unutmayın, hayata bir kez geliyorsunuz ve sevdiğiniz kadar, sevilmeyi de hak ediyorsunuz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol