Sevgiliye Hediye Konusunda Tüyolar

Sevgililer Gününe geri sayım yaptığımız şu günlerde eminiz ki siz de geri kalan herkes gibi hediye telaşına düştünüz. Sevginizi gösterecek, sevgilinizi ya da eşinizi en çok mutlu edecek hediyenin ne olduğu sorusu sizin de gün boyunca kafanızda dönüp duruyor değil mi?
Telaş etmeyin, karar vermenizi kolaylaştıracak birkaç tüyo ile yükünüzü hafifletmeye geldik. Alışverişe çıkmadan önce bize kulak verin ve hediye almanın aslında ne kadar kolay olabileceğini kendi gözlerinizle görün.

1) Çok pahalı hediyelerden kaçının…

Böyle özel bir günde elbette ki sevdiğiniz insanı mutlu edeceksiniz ama bunun için illaki çok para harcamanıza gerek yok. Unutmayın ki sevgi para ile ölçülebilecek bir çey değildir. Bir çiçek bazen pırlanta bir yüzükten çok daha değerli olabilir. Önemli olan hediyeye sevginizi katmaktır. Ayrıca karşınızdaki insana mali anlamda kendinini yetersiz hissettirmek ve sizinkinin yanında onun hediyesini değersiz kılmak gibi bir risk de söz konusu. Kısacası candan olsun, az olsun.

 

 

 

2) Evcil hayvan almayı aklınızdan bile geçirmeyin!

Öncelikle hayvansever bir site olarak şunu açıkça söylemeliyiz ki hayvanlar hediye değildir. Karşınızdaki insanı yıllarca sürecek bir sorumluluğun altına sokmak da hiç ama hiç akıllıca olmayacaktır. Sevimli bir kedi yavrusu ya da minicik bir köpek yavrusu yaklaşık 15-17 yıl yaşayacak, bu sürede sürekli bakım ve ilgi isteyecektir. Böyle bir karar ancak ve ancak çok iyi düşünüldükten sonra alınabilir. Petshopların önünden geçerken kafanızı çevirin ve yolunuza devam edin lütfen.

 

3) Sevgilinizin en mutlu olduğu anları gözden geçirin.

Şimdi gözlerinizi kapatın ve sevgilinizle beraber en mutlu olduğunuz anları şöyle br gözden geçirin. Size aşk dolu gözlerle baktığı ya da huzurla gülümsediği anlarda neredeydiniz, ne yapıyordunuz? O anları yansıtacak hediyeleri sıralayın sonra da. Gitiğiniz bir tatili anımsatacak bir tablo, ona aşık olduğunuzu söylediğiniz sırada içtiğiniz şarap sevgilinizi hem o günlere götürecek hem de unutulmaz bir hediye olacaktır. Aynı şekilde onun yapmaktan en keyif aldığı hobileri de gözden geçirin. Kitapkurdu sevgilinize bir kitapçıdan hediye çeki ya da yemek kursunda çift olarak bir ders, en sevdiği şarkıları barındıran bir albüm onu düşündüğünüzden çok daha mutlu edecektir.

 

 

4) Mümkünse ona kendi ellerinizle bir hediye hazırlayın…

Daha önce de söylediğimiz gibi hediyenin illa çok pahalı olması gerekmez. Önemli olan hediyeniz için emek harcamanız ve sevdiğinize onu düşündüğünüzü belli edebilmenizdir. İkiniz için hazırlayacağınız romantik bir yemek, fotoğraflardan yapacağınız bir kolaj ya da hislerinizi anlattığınız bir video diğer tüm hediyeleri gölgede bırakacak ve sevgilinizin size yeniden aşık olmasını sağlayacaktır.

 

 

5) Onun ihtiyacı olan şeylere odaklanın

Sevdiğiniz kişinin son zamanlarda size dert yandığı şeyleri hatırlamaya çalışın. Aynı şekilde evde ya da dışarıdaki yaşantısında eksik olduğunu, bir türlü alamadığını söylediği şeyleri listeleyin. Bu eksikliği onun adına gidererek sevgiler gününde hem romantik sevgili olacak hem de onun söylediklerine ve detaylara dikkat eden biri olarak yeniden sevgilinizin gözüne gireceksiniz.

 


nono-siberalem6) Beyler sözümüz size; ev işleriyle alakalı hediyelerden uzak durun!

Sevgililer gününde alınacak bir ütünün, mikserin ya da mini fırının güzel bir hediye olacağını kim söylemiş bilmiyoruz ama belli ki kendisi hiç ciddi bir ilişki yaşamamış. bir kadına ev işlerinde ona yardım edecek bir hediye almak, ona kısaca; “Al bakalım, bundan sonra gömleklerimi böyle ütülersin” ya da “Al hayatım, bununla bana daha güzel yemekler yapabilirsin” demekle eş değer olacaktır. hiçkimse hediye olarak kendisine yeni görevler verilmesinden hoşlanmaz. aman diyelim bu hataya düşüp de sevgilinizin tepesini attırmayın.

Şimdi söylediklerimizi de dikkate alarak bir kere daha aklınızdaki hediyeleri gözden geçirin. Buldunuz değil mi? Ne kadar da kolaymış! Artık tek yapmanız gereken hayatınızın en romantik Sevgililer Gününü beklemek…

Aşk Burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol