Şimdi Sohbet Zamanı! Peki Nasıl?

Araştırmalar gösteriyor ki, insanlar günde ortamala 15000 civarı kelime kullanıyorlar. İş, aile konuşmaları genellikle ilk 10000’lik kısmı doldursa da, yeni bir erkek veya bayan arkadaş ile tanışmak bu 5000 kelimelik boşluğu sohbet ederek geçirmeye hala ihtiyacımız var.
Yeni biriyle tanışmak bu 5000 kelimelik boşluğu doldurmak için iyi bir fırsat olabilir. Yeni biriyle tanıştığınızda, onu tanımak için pek çok soru sorarsınız ya da kendinizi tanıtmak için pek çok şey anlatırsınız, böylece sohbet ihtiyacınız karşılanmış olur. Dahası, yeni bir insan tanımış olursunuz.

Siberalem gibi canlı bir sohbet sitesine üye olduysanız ve yeni biriyle tanışmak ve sohbet etmek istiyorsanız ücretsiz sohbet odaları ile atabileceğiniz birkaç adımdan bahsedelim:

Bir sohbet “Merhaba” ile başlar. Bu günlük hayatımızda da böyle değil midir? O zaman selamınızı vermeyi asla esirgemeyin. Fakat hepsi bu kadar değil… Üstelik bu kadar basit değil. Ne de olsa karşınızdaki kişinin dikkatini çekmeniz gerekiyor.

Onu şaşırtın! Mesajınıza cevap almak ve onunla sohbete dalmak istiyorsanız, mesaj attığınız kişinin profilini okuyun. Okuyun ki, ona mesaj atarken profilinden bir ipuçu çıkarın. Böylece sohbetin gelişmesi için çok iyi bir fırsat yakalamış olursunuz.

Dürüst Olun! İnsanoğlu biriyle tanışırken, kendisini daha iyi gösterme eğilimindedir. Siz de bunu yapın. Ama ufak bir farkla… Uzman olmadığınız bir konuda kendinizi uzman gibi göstermek yerine, gerçekten iyi yaptığınız şeylerden bahsederek dürüst olun. Basketbol hayranı bir kızla konuşurken kendinizi basketbol dahisi gibi göstermek yerine “Ben futbol insanıyım ama basketbol hakkında bildiklerini bana öğretebilirsin” deyin. Gayet kolay.

Profiliniz, aynanızdır. Profiliniz bomboş ve sadece bir fotoğraftan ibaret bir albüme sahipse, çok fazla sohbet fırsatınız olmayabilir. Zira verdiğiniz imaj, konuşacak pek de bir şeyi olmayan bir insan imajı.

İlk mesaja dikkat! Düşünün, mesaj kutunuzda onlarca mesaj var. Önceliği hangi mesaja verirsiniz? Seçenekler de şunlar: “Mrb”, “SLM” diyenler, özgeçmişini upuzun yazmış olanlar, olta atanlar ve de “Selam, en son okuduğun kitabı ben de okudum” diye başlayan. Muhtemelen, sizle aynı şeyleri okumuş ya da üzerine konuşacak birşeyler üretebilen birini tercih edersiniz. O zaman buna göre yazalım artık şu mesajları.

Siberalem gibi ücretsiz sohbet odalarında yeni arkadaşlar ile tanışma fırsatınızın olduğu bir platformda bu maddelere uymak, eğlenceli bir sohbete dalmak için size yardımcı olacaktır.

Önceki YazıSonraki Yazı

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol