Uyuyan Güzel

Uyku düzeni mükemmel oturmuş kurumsal insanları çok kıskanıyorum. Gece yarısını geçer geçmez uyuyan, sabahın kör köründe uyanıp hooop koşa koşa spora giden, öğlen yemek yedikten sonra zerre ağırlık bastırmadan işlerine, toplantılarına devam eden insanlara baylıyorum. Benim uyandığımda kendime gelmem 3 saatimi alırken adam o süreçte işlerini bitirmiş oluyor. Bu nasıl beceriyorlar diye düşündüm ve bir arkadaşımın 21 günde bedeni bir şeylere alıştırabiliyor olma felsefesini anlattı. 21 gün boyunca bir davranışı sürdürebilirsen bunu alışkanlığın haline getirebiliyorsun. Ben de 21 gün boyunca yapmaya üşendiğim her şeyi yapmaya başladım. Makyajımı temizlemek, spora gitmek, işlerimi yetiştirmek ve elbette uyumak ama uyku öyle kolay olmuyormuş. Dış etkenler, sağlığın her şey etkiliyor ve düzene yenik düşebiliyorsun.

Hayalim...
Hayalim…

Uyku düzensizliği için 21 günden daha fazlasına ihtiyaç duyduğum kesin… Psikolojik olarak da, yatağın seçimine kadar her şey önemli. Şimdi de alkolü bırakmak konusunda harekete geçmeye çalışıyorum ama onun için de sanırım 21 günden fazlasına ihtiyacım olacak!

Bu hafta harika bir hediyem olacak! Bu kadar uykudan bahsettim hediyem de uykuya yakışır bir şey olsun istiyorum ve Çatlak Yastıktan kişiye özel renkli, çizimli şekilli yastık hediye ediyorum. Yorum olarak bana saat kaçta yattığınızı yazmanız ve bir arkadaşınızı yoruma etiketlemeniz yeterli olacaktır.

Zodyaklı

Aşk burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol