Zodyaklı’dan Burç Yorumları / 13 – 19 Nisan

İlk buluşmada hangi burç daha heyecanlı? Ya da romantik sürprizleri kimden beklemeli? Burçlar aşk meşk dünyasına nasıl etki ediyorlar? Zodyaklı burçları nasıl bu kadar eğlenceli yorumluyor?

Horoscope. Zodiac signs-AriesKoç ve Yükselen Koç

Sevgili Koç burçları, aşk hayatınız da tıpkı mevsimler gibi hareketlenmeye başladı. İçinizde kıpır kıpır bir enerji, ruhunuz coşkulu bir şekilde harekete geçmek için hazırlandı ama o da nesi! Sizi durduran şey maddi konulardaki sıkıntılarınız olabilir mi? Maddi konularda şu sıralar işleriniz pek rayında gitmiyor olabilir, en azından haftaya bu saçma enerji ile başlayabilirsiniz. Bu da aşk meşk konularında hamle yapmakta çekinmenize sebep olabilir. Genel olarak bu haftaki sıkıntınız maddi konularda yaşadığınız aksaklıkların gönül işlerinize yansıması ve bu konuda sizi eyleme geçmekten alıkoymasıdır.

Bu hafta özellikle varsa kız kardeşlerinizi ilgilendiren konular da ön planda olacak. Kız kardeşleriniz eğitim konusunda kayıplar yaşayabilir ve bu aile içerisinde hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Yine kardeşlerinizin yurt dışı bağlantıları, yurt dışı seyahatleri iptal olabilir. Ayrıca kardeşleriniz konusunda ufak ameliyatlar, rahatsızlıklar, hastalıklar gündemde olabilir.

Hafta sonu ise şu aşk meşk konularındaki maddi sıkıntılarınıza geçici çözümler bulabilirsiniz. Adeta tampon görevi görecek bu çözümle bahara ayak uydurup, ayaklarınızın yerden kesilmesini izleyebilirsiniz.

İlk Buluşmada Koçlar: Rahat, kendinden fazla emin, ukala görünebilirler.
Aşık olduğunda Koçlar: Çekingen, huzursuz, heyecanlı.
Ayrılık acısı çektiğinde Koçlar: Şair, öfkeli, adeta yaralı bir aslan!
Romantizm Konusunda Koçlar: Error!!!

Horoscope. Zodiac signs-TaurusBoğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, bu ne hüzün? Sizin gibi eğlenceli insanlar için bu haftanın başı “boynu büküklerden” kareler içermekte. Kalkanlarınızı kuşanıp bekliyorsunuz, “Aman biri kalbime dokunsa da çığlığı bassam” diyerek pusuya yatmışsınız. Aslında bu sancılar, bu aşktan kaçmalar, bu aman bana dokunma düşünceleri yeni bir aşka hazırlıktan ibaret. Sizler muhtemelen yeni bir kalp ağrısını geride bıraktınız ama yeni bir kalp atışına hazır hissetmiyorsunuz. Fakat kışlıkları kaldırmanın zamanı geldi bile! Aşk sizin kapınızı çalmayacak, adeta kıracak! Buna hazırlıklı olun!

Sevgili Boğalar, bu haftanın genel etkisinde özellikle partnerlerinizle yaptığınız ortak işlerdeki maddi sıkıntılar gündeme gelebilir. Yaptığınız işlerde kendinizi biraz enayi gibi hissediyor olabilirsiniz, belki de hep çalışan ve en çok yorulanın kendiniz olduğunu düşünüyorsunuzdur. Bunu içinize atmak yerine, partner ya da ortaklarınızla konuşup çözmenizde fayda olacaktır.

Hafta sonu ise ani aile ziyaretleri hatta aile baskınları söz konusu olabilir. Özellikle aile bireyleri için ani toplanmalar gündemde olabilir. Yine aile bireylerinin ameliyatları gibi önemli konular gündeme gelebilir.

İlk Buluşmada Boğalar: Cömert, sempatik, eğlenceli.
Aşık olduğunda Boğalar: Anaç, korumacı.
Ayrılık acısı çektiğinde: Israrcı ve kabullenemeyen
Romantizm Konusunda: Romantik ama duygusal değillerdir.

Horoscope. Zodiac signs-Geminiİkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler, bu hafta aşk konularında en şanssız burç olarak sizi ilan ediyorum. Bahar gelmiş, kuşlar cıvıl cıvıl, insanlar dışarı attı kendilerini ama sizde aynı hüzün, aynı beklenti. Gelelim neden şanssız olduğunuza. İlişkilerde öğrenmeniz gereken birçok şey bu aralar karşınıza çıktı, öte yandan sizler kendi keyif dünyanızı memnun etmek istiyorsunuz. Kısaca, aşk sizi eğitmek, siz ise eğlenmek istiyorsunuz. Sabredin, Satürn’ün geri hareketi bittiğinde eğlenmeye başlayacaksınız!

Bu hafta yakın çevrenizde ani değişimler, değişiklikler gerçekleşebilir. Yeni arkadaşlar ya da yeni organizasyonlarda kendinizi gösterebilirsiniz. Bu hafta yeniliklere açık olun, oldukça başarılı girişimlere atılmak için uygun bir zaman. Liderlik yönünüzü rahatça ortaya serebilirsiniz.

Geçen haftalarda yaşadığınız maddi sıkıntılar geçtiğimiz günlerde sona ermiş olabilir. Siz yine de hesabınızı kitabınızı doğru yapmaya çalışın. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmayı aman ihmal etmeyin.

İlk Buluşmada İkizler: Sempatik, komik, eğlenceli.
Aşık olduğunda İkizler: Sınırsız, tutkulu.
Ayrılık acısı çektiğinde İkizler: İntikamcı, acımasız.
Romantizm Konusunda İkizler: Hıı romantizm mi, o da nesi?!

Horoscope. Zodiac signs-CancerYengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, kısa bir depresyon dönemi geçirmeye başlamış olabilirsiniz. Özellikle günlük çalışma hayatınızda bir takım değişimler, gerilemeler söz konusu olmuş olabilir. Bu depresyon sonucu oluşacak kilo kayıplarına aman dikkat edin!

Özellikle iş yaşamınızla ilgili olan sıkıntıları duygusal hayatınıza yansıtmış olabilirsiniz. Aslında bunu dengeye oturtmanız gerekecektir. Sizler “aile” ortamı görebildiğiniz insanlarla iletişim kurmalı, çalışmalı hatta aşk yaşamalısınız. Güveniniz bir kere sarsıldığında geri toparlaması zor olabilir. Henüz taze flört edenler için özellikle belirtiyorum, iş yaşamınızdaki sıkıntıları ya yansıtmayın, ya da derdinizi anlatın. Karşınızdaki insan sorunun kendisi ile ilgili olduğunu düşünüp sizden uzaklaşabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

Haftanın ilerleyen günlerinde hukuki mücadelesi olanlar kötü haberler alabilirler, lütfen doğru insanlarla iletişim kurmaya gayret gösterin. Yine yurt dışı planları olanlar ve özellikle eğitim almak için hazırlananlar birtakım “teknik” sıkıntılar yüzünden gecikmeler ya da iptaller yaşayabilirler.

İlk Buluşmada Yengeçler: Çekingen, endişeli.
Aşık olduğunda Yengeçler: Eğlenceli ve oldukça romantik.
Ayrılık acısı çektiğinde Yengeçler: Belli etmeyen, kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyebilen!
Romantizm Konusunda Yengeçler: Pek romantik değillerdir ama oldukça duygusallardır.

Horoscope. Zodiac signs-LeoAslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, sizin gibi cömert insanlar aşk konusunda da elbette cömert olacaktır. Bunca zaman herkese mavi boncuk dağıttıysanız gözünüz aydın, nihayet tek bir insan üzerine yoğunlaşma zamanınız gelmiş olabilir. Bu yüzden hedefi belirleyin ve hamlenizi yapın!

Sevgili Aslanlar, bu hafta yurt dışı işleriniz ya da eğitim hayatınızla ilgili ani ve olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sınavlarınızdan çok tatlış notlar alırken, kendinizi daha da geliştirmek için yabancı dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Keza bu aylar bunun için oldukça mükemmel zamanlardır, hızlıca öğrenip kendinizi geliştirebilirsiniz.

Haftanın sonlarına doğru kariyerinizde yapmak üzere olduğunuz devrimin ilk temelleri atılıyor. Aslında siz kariyer anlamında kendinizi, kendi potansiyelinizi aşmak üzeresiniz. Belki birtakım engeller ya da cesaretsizlikten, belki de başarısız olma korkusundan kaynaklanan bir geri çekilmeden, eyleme geçme sıkıntısı yaşayıp geri planda kalıyordunuz. Kalıyordunuz diyorum çünkü artık büyük fotoğrafı görebilme yetisine sahip oldunuz. Yapmanız gereken tek şey doğru parçaları doğru yerlere yerleştirmek ve bunun için tam da doğru zaman kapınıza gelmiş bulunuyor!

İlk Buluşmada Aslan: Ukala, rekabetçi
Aşık olduğunda Aslan: Kuzudur o kuzu!
Ayrılık acısı çektiğinde Aslan: Ağlak, sulu göz!
Romantizm Konusunda: Tutkulu ve sınırsız

Horoscope. Zodiac signs-VirgoBaşak ve Yükselen Başak

Sevgili tontiş Başaklar, aşk size koşullarla gelmek üzere. Aşk bu “Bedavaya gelmem biraz şartlarım var, eğer uyarsan gelirim uymazsan da keyfimi sürmesini bilirim” demekte. Bakalım bu koşullar nelermiş, aşk der ki; “Eğer yabancı, yurt dışı bağlantıları olan, belki de bir eğitmen ve biraz da maço sayılabilecek biri ile tanışırsan sana harikulade bir ilişki vermeye hazırım.” Aşk kendine konforlu bir alan seçti ve bu koşulları sağlarsanız size ilişki verme vaatleri sunmakta.

Hafta ilerlerken özellikle hakkını alamayan, ortaklar ya da patronları ile maddi konularda sıkıntı yaşamış, adaletsizliğe uğradığını düşünen Başaklar için söylüyorum. Bu ya da benzeri konularda büyük hayaller kurmayın, zira tahmin etmediğiniz kadar büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. Örnek vermem gerekirse, siz bir liranızı geri almak için uğraş verirken, işin sonunda on liranızı kaybedebilirsiniz. Sabırlı olup bazı şeylerin adaletini evrene bırakmanızda fayda vardır. Evrenin güçlü enerjisi konusunda tereddüt etmeyin!

İlk Buluşmada Başak: Soğuk, mesafeli
Aşık olduğunda Başak: Eleştirel, mükemmeliyetçi
Ayrılık acısı çektiğinde Başak: Hırslı ve oldukça intikamcı
Romantizm Konusunda Başak: Honki ponki torina! Pek romantik hareketler beklemeyin Başak’tan!

Horoscope. Zodiac signs-LibraTerazi ve Yükselen Terazi

Tik tak tik tak! Bu duyduğunuz aşk treninin son kalkış sesi! Sevgili Teraziler, aşk kapınızı çalmıyor adeta kırmak üzere ama siz onu duymamakta ısrarcısınız. Hemen kafanızı kaldırın ve çevrenize bakın, zira bu aşk kalabalık grupların oluşturduğu davetlerde, organizasyonlarda tahmin edin kimi bekliyor? Beni… Açıkçası kalkıp siz gitmezseniz ben gideceğim! Fakat, haftanın sonlarına doğru dikkatli olmanız lazım, flört ettiğiniz insan hakkında bazı yanıltıcı illüzyonlarla karşılaşabilirsiniz. Görüş alanınızı netleştirin ve flört ettiğiniz insanı en net şekilde görmeye elinizden geldiğince dikkat etmeye çalışın.

Bu hafta çalışma hayatınızda, günlük rutinlerinize eklemek isteyeceğiniz yeni bir girişim olabilir. Belki yeni bir dil, belki de yeni bir kişisel gelişimle ilgili eğitim almak isteyebilirsiniz. Bahar bunlar için güzel bir dönemdir. Kendinizi özellikle günlük çalışma hayatınızı olumlu şekilde etkileyecek eğitimlere açık hissediyor olabilirsiniz.

Bu ay çalışma temponuzdan yorulmuş, yılmış olanlarınıza müjde! Çalışma hayatınız biraz sakinleşmeye başlıyor. Özellikle mail trafikleriniz ciddi anlamda azalıp sakinleşebilir. Belki iş yükünüzü sırtlanacak insanlar karşınıza çıkabilir.

İlk Buluşmada Terazi: Eğlenceli, samimi, uyumlu.
Aşık olduğunda Terazi: Neşeli, Tutkulu, cömert.
Ayrılık acısı çektiğinde Terazi: Kıyılır mı hiç Terazilere!!!
Romantizm Konusunda Terazi: Oldukça uyumludur, romantizm isteniyorsa istenildiğini vermekten çekinmez!

Horoscope. Zodiac signs-ScorpioAkrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler önünüze iki seçenek sunuldu. Aşk ya da kariyer! Hemen hızla izahat edeceğim. Şans sizden yana ama evren size diyor ki, “Akrep, tatlım ben öyle iki şeyi aynı anda vermem, neden böyle yapıyorum bilmiyorum. Kariyerinde seni alıp göklere çıkarabilir, title üstüne title ekleyebilirim. Ama öte yandan kariyerinde aynı yerde sayıp sana harika, uzun soluklu bir ilişki de verebilirim” Kısaca evren sizle alay ediyor!

Burada yapmanız gereken şey seçim değil aslında, açıkçası pek seçim hakkı da vermez. Sizi ya kariyerinizde yükseltecek ya da size bir ilişki sağlayacak. Bu ne demek, kimi Akrepler müdürlüğe oynarken, kimi Akrepler mehtaplı gecelerde aşkın ılık sularında sakin sakin yüzmeye başlayacak. Şimdi arkanıza yaslanıp sakince bekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda kazançlarınız konusunda güzel gelişmeler elde etmiştiniz. Şimdi kısa bir süreliğine kazançlarınızda biraz azalma yaşayabilirsiniz. Şu şekilde açıklayabilirim, kazançlarınız sabit kalacaktır ama hiç beklemediğiniz bir borç, kredi ya da vergi gibi konularda bir kısmı kesilebilir. Bu sizi aman aman zora sokmayacaktır ama biraz keyfinizi kaçırabilir.

İlk Buluşmada Akrep: Entelektüel, tutkulu.
Aşık olduğunda Akrep: Tutkulu, romantik, ateşli.
Ayrılık acısı çektiğinde Akrep: Tanrı sizi zulmünden korusun!
Romantizm Konusunda Akrep: Tutku Akrep’in diğer ismi olabilir!

Horoscope. Zodiac signs-SagittariusYay ve Yükselen Yay

Hoop! Şöyle bir kendinize baktınız ve kendinize zaman ayırmadığınızı mı fark ettiniz! Saçlarınız, gözleriniz hatta ruhunuz bile yorgun mu? Zamanlamanız mükemmel, hazır yaz da kapıdayken, biraz bencil olmanızın kimseye bir zararı dokunmayacak! Evet, özellikle son zamanlarda kendinizden çok uzaklaşmış, kendi içinizi dinlemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Kariyeriniz aldı başını gitti, peki içiniz, ruhunuz? Ruhunuzu terfi ettirmenizin zamanı gelmedi mi? Reçetenizi yazıyorum! Uzun doğa yürüyüşleri, alabildiğine meditasyon!

Ayrıca, gözlerinizi iyi açın! Aşk aniden hayatınıza girip oldukça büyük bir yer kaplayacak. Fakat, siz kaplumbağalar gibi kabuğunuza saklanırsanız aşk sizi fark etmez. Aşk maalesef ilgisiz bir öğretmen gibidir, ancak parmak kaldıran çocukların varlığını fark eder. Eğer siz arka sırada oturup, camdan dışarıyı izleyen bir çocuksanız, sizi asla fark etmeyecektir. Şimdi o cesareti toplayın ve “Buradayım!” diye kaldırın parmağınızı. O zaman aşk, o naif bakışlarını size çevirecek ve hızla yanınıza gelecektir. Kısaca, aç gözünü etrafına bir bak canım!

İlk Buluşmada Yay: Sempatik, eğlenceli
Aşık olduğunda Yay: Eğlenceli, Düşünceli, anlayışlı, iyimser
Ayrılık acısı çektiğinde Yay: Saplantılı
Romantizm Konusunda Yay; Yay’ın tatlış romantizmi karşısında ayaklarınız yerden kesilebilir.

Horoscope. Zodiac signs-CapricornOğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, geneliniz bir değişim döngüsü içerisindesinizdir. Değişim her zaman acılı ve gerçekten sancılı olur. Kimileriniz bu değişimin hatta dönüşümün farkındadır ve sakin kalmayı başarır. Kimileriniz ise farkında değildir, etrafına ergen davranışları ile saldırmaya devam eder. Aslında aşk hayatınızda ciddi bir hareketlenme söz konusu. Koşullar oldukça müsait, ama sizi hamle yapmaktan alıkoyan bir takım unsurlar var.

Mesela, eğitim hayatını tamamlamamış olanlarınız için eğitim hayatı hamle yapmamak için etkili bir sebep, aynı zamanda askerlik ve uzak mesafeler de harekete geçmemenizi sağlar. Koşulların olgunlaşması ve harekete geçmeniz için kısa bir süre kaldı. Siz bu süreçte aşık olmak istediğiniz insanı belirleyin ve evrene koşulları oluşturması için zaman verin. Bırakın geri kalanı evren halletsin!

Bu haftanın en etkili konusu aile içerisinde gerçekleşecek ciddi gerginlikler. Ailenizle birlikte değişimlere alışma sürecine girmiş olabilirsiniz. Evet, kendi içinizde haklı olduğunuz konusunda şüphem yok. Fakat ailenizin bu döneme ayak uydurmasını beklemeniz bana biraz ahmakça geliyor. Belki de, durum ve olayları onların dönemlerine göre algılayıp, onlara da öyle anlatmanız gerekiyor. Bence, siz ailenizin konuştuğu dili çözmeye çalışın ve derdinizi onların dilinde anlatmaya gayret gösterin.

İlk Buluşmada Oğlak: Eğlenceli, sempatik
Aşık olduğunda Oğlak: Sahiplenici, öğretici
Ayrılık acısı çektiğinde Oğlak: Error!!!
Romantizm Konusunda Oğlak: Öğrenmesi gereken çok şey vardır!

Horoscope. Zodiac signs-AquariusKova ve Yükselen Kova

Sevgili Kovalar, artık şans sahiden sizden yana. Jüpiter yedinci evinizde ve geri hareketi sona erdi. Sizin artık ilişki hatta evlenme zamanınız. Jüpiter birkaç ay sonra bu noktadan basıp gidecek. Artık armudun sapını, üzümün çöpünü araştırmayı kesin! Elemeleri bir kenara bırakın, aşk böyle çoktan seçmeli sınav modelinde değil, olamaz. Siz kendinize robot mu istiyorsunuz, yoksa kendinizi şöyle özgürce bırakabileceğiniz bir partner mi?

Sevgili Kovalar, ömür dediğimiz şey ortalama seksen iki yıl, çok az yazımız, çok çok sayılı baharımız kaldı. Geçmişi bırakın, geleceğe odaklı yaşamayı bırakın, endişelerinizi, hayallerinizi bırakın. Oturduğunuz yerden kalkın! Böyle bir fırsatınız varken korkularınızın sizi yönetmesine izin veremezsiniz. Korkularınız sizin şeytanınız, ona kulak asmayın!

Bu ay kazançlarınız konusunda bir talihsizlikle karşılaşabilirsiniz. Belki hayal ettiğiniz rakamların çok altında paralar elinize geçebilir, ya da beklemediğiniz bir ödemeniz yüzünden bakmışsınız elinizde avucunuzda hiçbir şey kalmamış. Bu etki bir süre böyle devam edecektir. Sizi yıkmaz ama biraz sarsacağını söyleyebilirim.

İlk Buluşmada Kova: Benmerkezci, ukala, samimiyetsiz
Aşık olduğunda Kova: Ukala, maço, kıskanç
Ayrılık acısı çektiğinde Kova: Şairane ruhu acı çektiğinde ortaya dökülebilir.
Romantizm Konusunda Kova; Ehh işte, bir şeyler yaptığına inanır ama…

Horoscope. Zodiac signs-PiscesBalık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar, çalışma hayatınızda nihayet rahata geçebilirsiniz. Hatta oldukça güzel gelişmeler sizi iş konusunda bir dürtüp kaçmayı planlıyor. Belki ek iş sizlere ek gelirler kazandırabilir. Bunun için evren uygun koşulları hazırladı, sizin harekete geçmenizi bekliyor. Kısaca paranız hazır, çalışmamanız için bir neden yok, yapmanız gereken tek şey uyanmak!

Bu haftanın yine önemli etkilerinden bir tanesi çevrenizdeki değişim. Arkadaş çevreniz, etrafınız büyük bir değişime hazırlanıyor. Bu değişimin size büyük faydaları ve getirileri olacaktır. Ama bunu tatlılıkla yapmaz, önce sizi alır geçmişe götürür. Sizi geçmişle yüzleştirir, geçmişten memnuniyetsiz kalana kadar sizi bıktırır ve sonra size ödülünüzü verir. Yeni çevreniz sayesinde maddi anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz, şu an ne kazanıyorsanız iki katını kazanmaya hazırlanın şimdiden.

Aşk konusuna gelince, kanayan bir yaranız var. Onu tedavi etmeden aşka yelken açmaya çalışıyorsunuz. Yaranız artık enfeksiyona dönüştü ve kime gitseniz ona açık yaranızdan hastalık bulaştırırsınız. Öncelikle kendi kanayan yaranızı sarıp sarmalayın, iyileştirin ve sonra yolculuğunuza devam edin.

İlk Buluşmada Balık: Çekingen, şapşikliğe fazla yatkın
Aşık olduğunda Balık: Adeta bu dünyadan biri değil!
Ayrılık acısı çektiğinde Balık: Açık kalp ameliyatı kadar acı çekebilir.
Romantizm Konusunda Balık; Öküzlük ve romantizm arasındaki ince çizgide sallanıp durabilir!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol