Zodyaklı’dan Burç Yorumları / 20 – 26 Nisan

Sizin için doğru insan nasıl birisi? Zodyaklı, yıldızlara sordu ve cevapları sizler için yazdı. Keyifli okumalar 😉

Young Couple Driving Along Country Road In Open Top CarKoç ve Yükselen Koç

Sevgili Koçlar, görülen o ki bu hafta karşınıza ani aşk meşk imkanları çıkabilir. Fakat sizi bu aşk serüvenine sürüklemekten alıkoyacak bazı etkenler var. Bunlardan biri yaklaşık iki haftadır sürmekte olan maddi sorunlar. Aslında büyük maddi sorunlarınız yok, paranız var ama uyumakta. Bunu şöyle açıklayabilirim, bir paranız var hatta eli kulağında fakat bu para size gelmekte oldukça gecikiyor diyebiliriz.

Siz bu hafta aşk mı çalışmak mı ikileminde kalıp, bütün enerjinizi günlük koşturmanıza, çalışma hayatınıza ve hatta bazı sıkıcı bürokratik işlere ayırabilirsiniz. Ama dikkat!!! Hemen uyarımı yapayım, kuş uçtu uçacak!

Haftanın ilerleyen günlerinde ailenizle güzel vakit geçirmek için bir araya gelebilirsiniz. Ailenizle bir araya gelme sebeplerinizden biri ameliyat ve hastalıklar olabilir. Geçtiğimiz haftalarda aile fertlerinden birinin rahatsızlığı gündeme geldiyse, bu haftanın sonlarına doğru bu konuyla ilgili önemli ve güzel gelişmeler elde edebilirsiniz. Hafta sonu aşk için oldukça güzel gelişmelerin, kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz bir enerjinin içerisinde olacaksınız. Maddi sıkıntılarınızı da arkada bırakabilirsiniz.

Koç burcu için doğru insan; tutkulu ve sadık olmalı.

Young man covering the eyes of an happy surprised girlfriendBoğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, aşk enerjiniz oldukça yüksek. Neredeyse bir aşk paratonerine dönebilirsiniz. Fakat bu kadar çok talep sizi seçici olmaya sürükleyebilir. Daha bencil davranışlar sergileyebilir, kendinizi daha fazla odak noktası haline getirebilirsiniz. Hal böyle olunca şu meşhur söz aklıma geliyor; armudun sapı üzümün çöpü diye diye… Kısmet umarım sizler için bu hikayenin sonu böyle devam etmez. Siz yine de tedbirli davranın, benden size tavsiye olsun buluşmalarınızda “ben ben ben” diye karşı tarafı siz zehirlenmesine maruz bırakmayın. Evet siz harikasınız, ama bunu bu kadar yüksek sesle söylemenize, sürekli kendinizden bahsetmenize ihtiyacınız da olmamalı.

Haftanın ilerleyen günlerinde yakın çevrenizle, özellikle kardeşlerinizle ilgili ani haberler alabilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili gündemde olan ve uzun zamandır belirsizliğini koruyan bir sorun çözüm bulmuş olabilir. Bununla ilgili duyacağınız gelişmeler, sizleri duygusal açıdan hassasiyete de sokabilir. Kısaca hunharca bir duygu seline kapılabilirsiniz.

Yine hafta sonu sizin için hareketli geçebilir, ortaklıkları ilgilendiren herhangi bir konuda ailenizle bir araya gelip konuyu tartışmaya açabilirsiniz. Şans sizden ve ailenizden yana. Aileniz genişlemeye hazırlanıyor, ani sürprizler pek yakında kulağınıza gelebilir.

Boğa burcu için doğru insan; maddi konuda kendine güveni olan, güçlü biri olmalı.

DCIM105GOPROİkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili ikizler, bu aralar çok çekici olduğunuzun farkına varma zamanı geldi. Belki siz bunun farkında olmadan yollarda yürüyor, vapurlara biniyor, yıldızları izliyorsunuz. Kendinize çoook mu çok yazık ediyorsunuz. Adeta afrodizyak kazanına düşmüş gibi ilgi çekici ve seksisiniz. Bunu kullanıp sahnelere atılmak varken, evde kös kös oturmayı tercih ediyorsanız size de yuh!

Derinlik arıyorsunuz, derinlerinizde bir yerde sizin hassas ruhunuzu fark edecek, ruhunuzun da derinliklerinde silinmek üzere olan noktayı keşfedecek birini arıyorsunuz. Sevgili İkizler, öyle birini bulduğunuzda bana yollayın, yemin ederim adamın içini miçini açtırıp neymiş bu diye incelemeye aldırmak için istiyorum! Kısaca bu kadar hassasiyet göstermeyin, sonra siz üzülür bu güzel günleri kaçırmış olursunuz. Bırakın içinizin derinliklerindeki noktayı görmeyiversin!

Bu hafta maddi konularla ilgili yaşanan bir belirsizlikte sona erecek. Sizler tatmin olabilecek misiniz, bu konuda emin değilim. Belki beklediğiniz atla deve değildi, fakat karşılığında pireyi görmek canınızı sıkabilir. Özellikle maddi konularda anlaşmalarınızı, sözleşmelerinizi iyi okuyup doğru anladığınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

İkizler burcu için doğru insan; mizah yeteneği yüksek olmalı.

SurpriseYengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, şu sıralar geçmiş bağlantılarınızla yeniden iletişime geçme isteği duyuyor olabilirsiniz. Özellikle mesleki konularda yarım bıraktığınız eğitimler, bağlantılar ya da konular yeniden gündeme gelebilir. Bunun açıkçası pek parlak bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Yüzünüzü geçmişe değil geleceğe çevirmeniz gerekiyor.

Şu sıralar ilişkiler ya da aşk meşk gibi hassas konulara ayırmak istediğiniz bir enerjiniz yok gibi görünüyor. Siz şu sıralar kendinize, kariyerinize hatta geleceğinize fazlaca odaklanmış görünüyorsunuz. Bu da çevrenizde sizinle ilgilenenleri görmediğiniz, onlara karşı kör olduğunuz anlamına geliyor. Şimdi yapmanız gereken, gözlük camınızı temizleyip etrafınıza bir bakmak!

Bu haftanın bir diğer konusu eğitimleriniz, hukuksal sorunlarınız ve yurtdışı bağlantılarınız. Eğer hazırda bir hukuk savaşı sürdürüyorsanız, bu konuda her zamankinden daha duygusal davranışlar gösterip, aşırı hassasiyetle olaylara yaklaşabilirsiniz. Siz artık bu konular üzerindeki belirsizliğin kalkmasını istiyor olabilirsiniz. Aynı şey eğitimleriniz ve yurt dışı bağlantılarınız için de geçerlidir. Yurt dışı ile ilgili eğitimler alıyorsanız, güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

aslanburcuYengeç burcu için doğru insan; sorumluluk sahibi biri olmalı.

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, bu haftanın en hassas konusu geçmiş ilişkiler. Geçmişten gelen hortlaklar, geçmişte yaşanmış konular. Geçmiş ilişkileriniz bu hafta yeniden gündeme gelebilir. Belki ücra bir sokakta yürürken karşınıza tüm varlığı ile geçmişte bıraktığınız, unuttuğunuzu sandığınız sevgiliniz çıkabilir.

Geçmiş ilişkiler, dengeleri ve durumları hızla karıştıracaktır. Çünkü, sizler şu sıralar yeni birileri ile ilişki aşamasına geçmiş ya da geçmek üzere olabilirsiniz. Ya da mevcut olan sevgiliniz bu durumu öğrenip hayatı size zindan edebilir. Ya da şu sıralar flörtleştiğiniz insanın hayatında, geçmişinde bıraktığı bir insan hortlamış olabilir. Bu daha can sıkıcıdır! Biz konunun merkezine sizleri oturtup öyle düşünerek soralım! Geçmişe mazi mi diyeceksiniz yoksa… Lütfen bana “Niyazi” esprisi yaptırmayın!

Tontik Aslanlar, bu ara yine şans sizden yana. İster bunu aşkta meşkte kullanın, ister iş güç olarak değerlendirin. Şöyle düşünün, sizin elinizde şu sıralar bir sihirli değnek var. Ne isterseniz olabilecek, ne dilerseniz, ne düşünürseniz. Bunun için bu sıralar özellikle kötü kötü şeyler düşünmemeye özen göstermeniz gerekmekte. Günün özeti, korktuklarınızı hızla çağırabilirsiniz, bu yüzden korkmamalısınız!

Aslan burcu için doğru insan; evrenin sonundaki restorandan haberdar olmalı.

basakburcuBaşak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar, kendinizle ilgili olan eksiklik ya da kompleksleri ignore etmenizin gerekeceği bir haftaya giriyoruz. Zira bu kendinizle ilgili bitmek bilmeyen savaş nihayet aşk hayatınıza yansımaya başladı. Çıldırmış gibi davranışlar gösterebilirsiniz. Kendinize inanamadığınız noktalara gelmiş olabilirsiniz. Dark side’ınıza hakim olmanız gerekmekte. Aynaya geçin ve sorun, bu siz misiniz?

Bu haftanın en önemli konusu kendi görselinizle ilgili yapmak istediğiniz değişimler. Sizin gibi oldukça sabit bir insanın kendini değiştirmek istemesinin alt metninde ciddi sıkıntılar yatıyor olabilir. Evet görselinizi değiştirmek size oldukça avantaj sağlayacaktır. Peki ya ruhunuz? Ruhunuz için bir kuaför mevcut mu? Sevgili Başaklar, ruhunuz yere düşen bir çocuk gibi panikte, dizini yerden kaldırmaya korkuyor. Siz bırakın saçınızı başınızı, ruhunuzun çığlıklarına kulak verin. Size anlatmak istediği kırgınlıklar var ve onu iyileştirebilecek tek doktor sizsiniz!

Kendinizi biraz toparladıktan sonra arkadaşlarınızın sizi sosyalleştirme çabalarını görmezden gelmeyin. Size uzanan elleri nazikçe sıkıp hayata karışmayı deneyin. Geçmişle yaşamanın, lüzumsuz takıntıların size bir getirisi yok. Bakın tik tok tik tok, timsah sizin için yaklaşıyor bu kez! Kendinizi dışarı atıp, büyümenin keyfini çıkarmaya çalışın!

Başak burcu için doğru insan; eleştirilere gerçekten açık olmalı!

teraziburcuTerazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, bu aylar sizin için çok önemli. Zira aniden lonk diye ilişkiniz başlayabilir, bırakın ilişkiyi sizler evlenebilebilirsiniz. Hem de böyle şaşalı düğünlerle, çılgın halaylarla dünya evine girebilirsiniz. Bunun için elbette evrenin size destek vermesi gerekir, fakat sizin de yapmanız gereken şeyler olacaktır. Öncelikle yapmanız gereken şey kendi burcunuzun özelliklerine göz gezdirip, onun getirdiklerini uygulamaktır. Mesela, uyumlu bir insan olmak sizin burcunuzun ana özelliği, bu durumda ilişkilerinizde de uyum gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Ayrıca, evren size çok güzel bir plan hazırlamış görünüyor. Hayatınızın aşkı mı bilemem ama sizin şu sıralar ayaklarınızı yerden kesecek. Hatta sizinle ciddi bir ilişki kurabilecek kişi arkadaş çevrenizden biri, belki de çok yakın bir arkadaşınızdır. Romantik komedi filmlerindeki bütün klişeleri yaşayıp, gerçek aşkınızın kankanız olduğunu fark etmeniz gerekiyordur!

Hafta ilerlerken işinizle ilgili, kariyerinizle ilgili önemli gelişmeler olabilir. Aslında işinizle ilgili bir adalet arayışına gireceksiniz. Bu bir para da olabilir, bir yetki de olabilir. Açıkçası ben paradan çok yetkileriniz konusunda bir tartışmaya gireceğinizi düşünüyorum. Bu konuda diretin, zira gerçekten haklısınız ve hakkınızı ancak sesinizi duyurarak alabileceksiniz!

Terazi burcu için doğru insan; gerektiğinde arkadaşı olmalı!

Young couple in love outdoorAkrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, aşk konusunda yaşadığınız belirsizlik artık sizi çileden çıkartmaya başlamış olabilir. Aslında siz karşınızdaki kişiye belki resmiyette değilse bile kendi içinizde bir süre yer vermiş olabilirsiniz. Karşınızdaki insan iki kişi arasında kalmış olabilir. Artık ona rest çekmişsinizdir. Bu oldukça kritik dönem, biraz uzayabilir. Aslında bu hafta ilişkiler ve aşk konusunda kafa karışıklığınız devam edecek. Kısa bir süre sonra çözülecek bu konu sizin yüzünüzü güldürebilecek mi, bunun için takipte kalın!

Bu haftanın olumlu gelişmesi ise, yakın çevrenizdeki insanların hayatlarını birleştirme haberi olabilir. Çevrenizdeki insanların mutluluklarına şahit olabilirsiniz. Bunu yaşarken “Peki ya ben…” diye burkuluyorsanız, içinizi ferah tutun. Aşk saati sizin için geri sayıma başladı bile! Sadece öğrenmeniz gereken şeyler, tanışmanız gereken biri var. Kim mi? Kendiniz!

Bu haftanın sonlarına doğru ise, kariyerinizle ilgili gerçekten güzel ve keyifli gelişmeler duyacaksınız. Terfi edebilir, hatta ortaklığa kadar ilerleyebilirsiniz. Terfiler, işinizdeki başarı ve parmakla gösterilen eleman olmanıza rağmen maaşınız olduğu yerde kalıyor! Bu konu biraz canınızı sıkacak olabilir!

Akrep burcu için doğru insan; seksi olmalı, tutkulu olmalı.

couple with heart balloonsYay ve Yükselen Yay

Sevgili Yaylar, haftanın ilk enerjilerinden biri kazançlarınızın yükselmesi olacaktır. Bunun için enerji kanalları oldukça açık görünüyor. Zam alanlarınız, ek gelir imkanı bulanlarınız. Bu aylarda özellikle maddi konularda kendinizi rahat ve güvende hissedebilirsiniz. Açıkçası hiçbir şey yapamıyorsanız gidin bir şans oyunu bileti alın, çıkmaz çıkmaz demeyin size de çıkabilir!

Aşk konusu da benzeri şekilde size şans getiriyor. Eğer istediğiniz aşksa ve bulamıyorsanız o halde kesinlikle aradığınız yer yanlıştır. Eğitimler, seminerler, hukuksal konuları ilgilendiren yerler, hukukçular, yabancılar… Bu anahtar kelimeleri bir yere not edin ve arama alanınızı bu şekilde daraltmaya bakın, zira aradığınız aşk bu anahtar kelimelerin olduğu yerde dolaşıyor, siz ise uzay boşluğunda aval aval etrafı izliyorsunuz!

Haftanın sonuna doğru kendi eğitimlerinizle ilgili olarak, kendinizi geliştirmek için birçok alana yönelmek isteyebilirsiniz. Bunun için oldukça güzel bir zaman. Hem kim bilir, belki bahsettiğimiz bu aşk tam bu noktada karışınıza lonk diye çıkacaktır!

Yay burcu için doğru insan; bedenin ötesinde ruhtan da haberdar olan biri olmalı.

Lovers in sun beamsOğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, havadaki pembe bulutları görebiliyor musunuz? Ya da şekerden akan şelaleyi, gökkuşağı kuyruklu pony’leri? Zira bu hafta aşk sizi normal hayattan alıp, Tontikland’e götürmeye fazlasıyla niyetli. İş ortaklığı alanında tanışabileceğiniz insan, hayatınızın aşkı olabilir. Endişelerinizi bir kenara bırakıp Tontikland’in büyülü dünyasında uzun soluklu aşklara yelken açabilirsiniz.

Bu haftanın önemli konularından bir tanesi de ailenizin sizinle ilgili fikirleri konusunda yaşadığı değişimler, dönüşümler olabilir. Açıkçası yaşamak istediğiniz ilişkinizle ilgili olarak, aileniz size karşı enteresan bir tutuma girmiş olabilir. Onları sakinleştirmenin ya da onlara durumu anlatmanın sancısını yaşayabilirsiniz.

Oğlak burcu için doğru insan; düzenli ve birlikte hareket edebileceği biri olmalı!

kovaburcuKova ve Yükselen Kova

Sevgili Kovalar, bu ay sizin ana konunuz zaten ilişki. Bu aylarda aniden, hızla ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Hatta birçoğunuz için evlilikler söz konusu olabilir. Fakat bu hafta ailenizle ilgili karşınıza aksaklıklar, sorunlar, sıkıntılar çıkabilir. İlişkinizle aranıza aileniz ya da karşınızdaki insanın ailesi çıkabilir. Bunun için şimdiden tedbirli olmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Hafta ilerlerken günlük iş koşturmanızın yanında birkaç engelle karşılaşabilirsiniz. Özellikle bürokratik engeller işinizde gecikmelere, sıkıntılara yol açabilir. Bu beklemediğiniz ani gelişecek gelişme biraz canınızı sıkabilir. Aslında bu hafta yapmayı istediğiniz bütün işlerin yasal yükümlülüklerini kontrol etmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Hafta sonu geldiğinde ilişkiniz konusunda kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Henüz yalnız olanlarınız hiç endişe etmesin, evren bu enerjiyi bütün kovalara sunmakta, şimdi değilse de yarın muhakkak aklınızı başınızdan alacak sevgili karşınıza çıkacaktır.

Kova burcu için doğru insan; kendisini sorgulamayan biri olmalı.

smiling student girl pointing her finger at laptopBalık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar, ahh şu maddi sıkıntılar olmasa aşk gemisinde siz kaptan olur dümeni istediğiniz yöne kırabilirdiniz. Fakat bu durum tam da tersine dönmek üzere, ekonomik olarak statünüz değişecek. Bugün yarın, bu değişim gerçekleşecektir. Belki yarın değil ama bu yıl içerisinde ekonomik anlamda oldukça rahat bir sürece geçmiş olacaksınız. Bu da kendinizi daha güvenli ifade etmenizi sağlayacak ve daha güvenle bir ilişkiye adım atabileceksiniz.

Aslında bu ara gündeminizi meşgul edecek şey, iş ortaklıkları, iş ilişkileriniz olacaktır. Yeni bir iş, yeni bir ortaklık gündeme gelebilir. Bu fırsatı kaçırmayın ama balıklama da atlamayın. İyice bir arkasını araştırmanızda fayda vardır.

Hafta ilerlerken sizler biraz hovardalık yapmak isteyebilir, tek gecelik ilişkilere doğru ilerleyebilirsiniz. Kimsenin kalbini kırmadığınız sürece bunun bir sakıncası yok. Fakat, karşınızdaki sizin gibi düşünmüyor, işleri biraz ciddiye alıyor olabilir. Bu yüzden karşınızdaki insana niyetiniz en yalın şekilde belirtmeyi ihmal etmeyin.

Balık burcu için doğru insan; ilk adımı atacak biri olmalı.

Doğru insan buralarda bir yerde olabilir mi?

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol