Zodyaklı’dan Burç Yorumları / 27 Nisan – 4 Mayıs

Koç ve Yükselen Koç

KOCSevgili Koçlar, haftaya başlarken gündem konunuz kendinizle ilgili radikal değişimler olabilir. Bu değişimler ruhsal manada değil, daha çok dış dünyaya kendinizi yansıttığınız kimliğinizle alakalı olabilir. Özellikle bu değişim aşk dünyanızda hissettiğiniz rahatsızlıkla alakalı olacaktır. Belki tavırlarınız, belki de görüntünüzle ilgili ufak değişimlere başlayabilirsiniz. Yalnız, ben bu değişimlerin köklü ve kalıcı olduğunu düşünmüyorum. Bunlar daha çok kendinizi beğendirmek adına yapmak istediğiniz maskelemeler olabilir. Bu yüzden benliğinizden de çok uzaklaşmamanızda fayda var. Ayrıca bu aralar kilo almaya müsait olabilirsiniz. Yediğinize içtiğinize dikkat etmelisiniz.

Hafta ilerlerken yakın çevrenizdeki insanların hayatlarını birleştirme haberlerini alabilirsiniz. Yine yakın çevreniz, özellikle kardeşleriniz kadar yakın isimlerin ciddi ilişkilerinin ya da güzel iş başlangıçlarının haberini alabilirsiniz. Şu sıralar kardeşlerinizle ortak hareket etmek isteyebilir, onlarla ortak iş denemelerine girişebilirsiniz ki bunun için oldukça güzel bir zaman.

Koç burcunun en berbat yönü: Ukala ve benmerkezci olması.

Boğa ve Yükselen Boğa

BOGASevgili Boğalar, kısa süredir her şey yoluna girmiş, keyfiniz yerine gelmişti. Fakat bu hafta biraz kendinizi melankolik hissedebilirsiniz. Bunu kısa bir bahar depresyonu gibi çok rahat atlatabilirsiniz. Yaklaşık iki haftadır aileniz, aile bireyleriniz hakkında kayıp haberleri alıyor olmanız mümkün. Bu haberler, bir insanı kaybetmek de olabilir, fakat daha çok ruhani anlamda kayıplar gündemdedir. Yine bu hafta kendiniz ve şuurunuzla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Geçmişte çözümlemediğiniz aile tabanlı konular gündeme gelebilir. Belki daha önceleri umursamadığınız bu sorunlar şu sıralar biraz büyümüş, neredeyse devleşmiş olabilir. En iyisi yüzleşip, bu ağır yükten kurtulmaktır. Siz zaman kaybetmeden bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Hafta ilerlerken artık kendinizi işlerinize, günlük çalışmalarınıza rahatça odaklayabileceksiniz. Özellikle kendinizi işleriniz konusunda nasıl disipline edeceğinizi iç dünyanızda tartışıp, kendi çalışma sisteminizi oturtmaya çalışabilirsiniz. Genel olarak oldukça yoğun bir hafta olacak. Biriken işlerinize odaklanmak, ruhsal anlamda da sizi tatmin edecek bir hazza ulaştıracaktır.

Boğa burcunun en berbat yönü: İnsanları çok rahat bir şekilde etiketleyebilmesi.

İkizler ve Yükselen İkizler

IKIZLERBu haftaya başlarken birtakım işlerinizi yetiştiremeyebilirsiniz ya da teslim edeceğiniz ödev, evrak ve raporlarınızı eksik teslim edebilirsiniz. Aslında yapmanız gereken bunları tamamlamakken siz akıllı bıdıklar, bunları eksik teslim ederek biraz zaman kazanmaya çalışmış olabilirsiniz. Bu küçük sorun büyük bir soruna dönüşebilir, bu konuda daha hassas olmanızda sahiden fayda var. Bu hafta işinizle alakalı küçük sandığınız sorunlar birden devleşebilir. Yine aniden size iş kilitleyebilirler, yakın arkadaşlarınızın işleri size yüklenebilir. Hayır diyemediğiniz için hepsini yaparken bir yandan kendinizi söylenirken bulabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru aşk hayatınızda hareketlenmeler yaşanacak. Kendinizi daha flörtöz, daha rahat hissedebilirsiniz. Belki aşk meşk konularında kafanıza takılan sorunlar cevaplarını bulacaktır ve siz de hamle yapabilecek rahatlığa ereceksinizdir. Belki kaygılarınızın anlamsız olduğunu düşünüp, normalden daha rahat davranmaya başlayacaksınız. Ama açıkçası önemli olan flörte başlamanız değil, size bu kapıyı açan anahtarı irdeliyor olacaksınız. Bence o anahtarı iyi ezberleyin, zira o anahtar algılarınızda da bir kapıyı açmış olacak.

İkizler burcunun en berbat yönü: Eee tatlış yalanların dozunu birazcık kaçırabilmesi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

YENGECSevgili Yengeçler, haftaya sizlere gerçekten güzel haberlerle başlayacağım. Bu haftanın başında kazançlarınız bir anda büyüyebilir. Ek işler, ek paralar kazanma olanakları karşınıza çıkabilir. Bu da günlük iş hayatınıza etki edebilir. Uzun süredir konuşmak istediğiniz zam gibi konular varsa bu hafta sahiden güzel bir zaman, konuştuğunuzda kötü bir etki ile karşılaşma olasılığınız oldukça düşük. Yeter ki, çekingen olmayın, ne istiyorsanız onu alma şansınız yüksek!

Hafta sonuna doğru ailenizle bir araya gelebilirsiniz. Bu aile ziyaretiniz bir kararı vermek için gerçekleşebilir. Aslında baktığımda karışık bir konunun ortada dolaştığını düşünüyorum. Ailedeki kadın figürlerini, özellikle “anneleri” ilgilendiren bir konu için bir araya gelebilirsiniz. Bu konu sizi biraz üzebilir, moralinizi bozabilir. Aslında bu bir hastalık gibi önemli bir konu değil, fakat bütün ailenizi etkileyecek bir durum. Bana da haber verin, habersiz bırakmayın! Merak ederim!

Yengeç burcunun en berbat yönü: Tutamayacağı sözleri bol kepçeden dağıtması!

Aslan ve Yükselen Aslan

ASLANSevgili Aslanlar, bu hafta kendinizi über çekici hissedebilirsiniz. Açıkçası burnunuz yere düşse almayacak kadar bir havalanma yaşayabilirsiniz. Karşınıza Kerem Bursin çıksa, burun kıvırıp “Yok mu daha güzeli” diye elinizin tersiyle itebilirsiniz. Yapmayın! Güzel çocuk, kıymayın! Bu çekicilik hali sizle birlikte bir süre hareket edecek ama onun kaşı, bunun taşı diye düşünmeye devam ederseniz aynanın karşısında kendi kendinize çıkma teklifi etmek zorunda kalabilirsiniz. Maddi konularda ise beklediğiniz gibi gelişmeler olmayabilir, bu hafta para konularında biraz tatminsizlik yaşayabilirsiniz. Ama bunlar çok geçici konular, yakında paralarınız akmaya başlayacaktır.

Hafta ilerlerken yakın çevrenizin, kardeşlerinizin eğitimleri ile ilgili aniden uğraşmanız gereken sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlarla uğraşırken sinirleriniz biraz gergin olabilir. Bu küçük sorun dışında önünüzde gayet rahat geçireceğiniz bir hafta var gibi görünüyor.

Aslan burcunun en berbat yönü: Çevresindeki herkese böcek gibi davranması.

Başak ve Yükselen Başak

BASAKSevgili Başaklar haftaya başlarken haberi benden duymanızı istemezdim ama arkasında durduğunuz, sıkı sıkı savunduğunuz bir konudaki haber biraz olumsuz gibi olacak. Aslında siz hakkınız olan “para” ya da “title” için mücadele veriyorsunuz, hatta bu hakkınızı hukuk yolu ile arıyor bile olabilirsiniz. Fakat bu kez yıldızlar pek sizin yanınızda değil gibi görünüyor. Bu hafta altını çizerek hakkınız olan bir şeyi, göz göre göre elinizden alabilirler. Bu konuyu öylece kapatmayın, üzerinde durun. Çünkü gelecek size ne getirecek bunu bilemezsiniz!

Belki bu yukarıda saydığım sebepler yüzünden maddi konularda bu hafta sıkıntılar yaşamanız da mümkün olabilir. Büyük sıkıntılar gibi görünmüyor ama siz belki de kendinizi bu yukarıda anlattığım konuya göre odaklamış olduğunuz için bu hafta maddi konularda biraz rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Ama belli olmaz, belki de tam “bitti” dediğiniz yerde hiç aklınızda olmayan bir para elinize ulaşabilir.

Başak burcunun en berbat yönü: İnsanların, olayların, hayatın hep olumsuz tarafından bakması ve bunu çevresine yansıtması!

Terazi ve Yükselen Terazi

TERAZISevgili Teraziler, ortak olmaya hazır mısınız? Bu hafta gündeminizde ortaklıklar ve terfiler var. İş tanımınız değişebilir, kendinizi daha üst düzey bir noktada bulabilirsiniz. Hatta küçük hisselerle yaşanacak resmi ortaklıklar bile söz konusu olabilir. Bu güzel gelişmelerle kendi kariyer hedeflerinizi ufak çapta değiştirebilirsiniz. Şimdi oturup sahiden beş yıl sonra kendinizi nerede görmek istediğinize odaklanabilirsiniz. Kurumsal hayatta mı, yoksa bir hamakta mı? İşte bu ikilem arasında gidip gelebilirsiniz, en güzeli ikisini de düşünmeden rüzgarın geliş yönüne göre harekete geçmektir.

Hafta sonuna doğru biraz daha bencil davranabilirsiniz. Özellikle mesleki konularda daha kendinizi düşünebilir, daha kendi çıkarınız doğrultusunda harekete geçebilirsiniz. Açıkçası bu biraz vicdanen sizi rahatsız edebilir, hareketlerinizi frenleyen tek faktör vicdanınız olacaktır. Ayrıca bu sıralar ilişki enerjiniz çok yüksek, dostluklarınız bile ilişkiye dönebilecek bir etki altında. Bütün enerjinizi kariyerinize harcarken kalbinizi ihmal etmeyin! Onun da terfiye ihtiyacı olabilir!

Terazi burcunun en berbat yönü: Üşengeç olması!

Akrep ve Yükselen Akrep

AKREPSevgili Akrepler, Arı Maya gibi çalışacağınız bir haftaya daha hoş geldiniz! Bu hafta kariyer anlamında devleşeceksiniz. Bütün oklar sizin üzerinize çevrilmiş, iş dünyasının Zeus’u gibi kasım kasım kasılsanız açıkçası kimsenin sizi suçlayacağını sanmam. İşlerinizi öyle güzel titizlikle halledip üst düzey insanların gözüne öyle hızla gireceksiniz ki, siz bile “ben neymişim ya” diyeceksiniz. Elbette bir kara haberim var! Bu iş koşuşturmanız yüzünden çevrenizdeki potansiyel aşkları görmezden geldiğinizi, hayranlarınızı da umursamadığınızı söylemem gerek. Gün bitip kariyerinizdeki güneş battığında, gece olup yalnız kaldığınızda evraklarınıza mı, mail box’ınıza mı sarılıp yatacaksınız? Bunu hiç düşünmüş müydünüz?

Hafta sonuna doğru ise artık muhtemelen stresten kendinizi hasta hissedebilirsiniz. Çok önemli değilse de belki ufak bir doktor ziyareti ve kimileriniz için küçük ameliyatlar söz konusu olabilir. Şimdiden geçmiş olsun diyorum!

Akrep burcunun en berbat yönü: Sabit fikirli olması, kendi doğruları uğruna yapmayacağı yanlış yoktur.

Yay ve Yükselen Yay

YAYSevgili Yaylar, bu hafta başlarken kendinizi tam fullenmiş bir şekilde flörtöz hissedebilirsiniz. Fekat, o da nesi? Çevrenizdeki herkes, selam bile verdiğiniz Bakkal Amca dahil sizle flörtleşmeye başlayabilir. Resmen bir aşk paratoneri gibi ortalıkta dolaşabilirsiniz. Bu enerjinizi daha yüksekte tutmak için sizin de flörtleşmeniz gerekir. Bence şansınızı deneyin, hazır bahar da gelmişken siz de güneş gibi parlıyorken bu neden bir aşkın başlangıcı olmasın?

Hafta sonuna doğru arkadaş çevrenizle ortak bir iş için bir araya gelebilirsiniz. Ortak projelerde çalışabilir, birlikte para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için hem güzel bir zaman, hem de kişiler doğru kişiler. Bu konuda sahiden rahata ereceğiniz çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Yay burcunun en berbat yönü: Gözünün önündeki yanlışı göremeyecek kadar bağımlı olması.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

OGLAKSevgili Oğlaklar, aslında aylardır süren bir sorununuz bu hafta biraz rahatlıyor. Aile bireyleri ya da ortaklarınız ile yaptığınız ortak çalışmalarda hakkınız olan para ya da statü konularındaki istekleriniz bu hafta nihayet çözüme ulaşıyor gibi görünüyor. Bu konuda isteklerinizi abartmayın, sıkıntılarınızı ciddi ve olgun bir şekilde dile getirirseniz istediğinize çok rahat kavuşacaksınız.

Aşk hayatınızda ise tutamayacağınız sözler vermemeye özen gösterin. Zira siz bol keseden atarken koşullar pek bol keseden davranmayabilir. Verdiğiniz sözleri yutmak zorunda kalırsanız, itibarınız zedelenebilir ve karşınızdaki insan için değeriniz hızla düşebilir. Siz arkasında durabileceğiniz, yerine getirebileceğiniz sözleri verin, gerisini ise evrene bırakın!

Oğlak burcunun en berbat yönü: Küçük dağları yarattığını iddia edebilmesi.

Kova ve Yükselen Kova

KOVASevgili Kovalar, bu hafta aşk hayatınız oldukça hareketlenmeye başlıyor. Yakın bir çevrenizden, belki de yakın bir dostunuzla olan arkadaşlığınız üzerinde pembe kalpler beliriyor olabilir. Aşk imkansızı sever ve imkansız bir alan bulduğu anda bakteriler gibi orada yaşam formu oluşturmaya başlar. En yakın arkadaşınıza aşık olmanız ya da en yakın arkadaşınızın size aşık olması dünyanın sonu değil! Dünyanın sonu muhtemelen ya adaletsiz gelir dağılımdan ya da koca bir göktaşından dolayı olacak! Bu konuda endişeniz olmasın!

Hafta sonu ailenizle bir araya gelebilirsiniz. Aslında miras ve bireylerin hakları konusunda bir toplantı yapabileceğiniz görülüyor. Fakat bu illa maddi bir şey olacağını göstermez. Belki de bambaşka bir konuda toplanıp, birinin isteğini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ziyaret sizi rahatsız etmeyecek, aksine keyfinizi yerine getirecek. Ailenizin sizinle ne kadar gurur duyduğunu hissedecek olabilirsiniz.

Kova burcunun en berbat yönü: Hayır sevgili Kovalar, herkes size aşık değil!

Balık ve Yükselen Balık

BALIKSevgili Balıklar, bu hafta nihayet ihmal ettiğiniz, belki de üşendiğiniz bir fikrinizi işe dönüştürmeyi başaracaksınız. Nihayet diyorum, çünkü aylardır Don Kişot gibi çimlere yayılıp, yel değirmenlerine bakıp bu işi hayal ediyorsunuz. En sonunda hayallerden kopup, o tatlış tontişinizi kaldırmak aklınıza geldi. Bu işi yapın, size başta yorucu gelecek, gelirinizi de öyle büyük çapta etkilemeyecek fakat sonrası güneşli günler diyebilirim.

Aşk hayatınızda ise karaları bağlamış bir şekilde bekliyorsunuz. Bırakınız artık şu aşk filmlerini, şu yalanlarla süslenmiş Amerikan rüyasını. İnanın bana gerçek bir ilişki o filmlerde gördüğünüz süslü ama sahte görüntülerden milyon kat daha güzeldir. Yalnızca aramanız gerekenin ne olduğunu bilin, aslında çok da basic bir kriter aramanız gerekiyor. Biraz samimiyet, sonrası bakın görün nasıl çorap söküğü gibi gelecek.

Balık burcunun en berbat yönü: Kendini geliştirmeye açık olmaması.

Size uygun kişiyi bulmak için buraya tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol