Aşk hata kabul etmez!

Aşk güzel şey ama ilişki yorucu. İlişki, hataların arka arkaya yapıldığı, sıkıcı, bunaltıcı hatta bazen çileden çıkartıcı bir şey. Alt tarafı güzel filmler izleyip biraz sarılarak vakit geçireceğiniz bir olgu olması gerekirken, alt metninde gizli şifreler barındıran bubi tuzağı gibi bir şey. Aşk güzel, ilişki kesinlikle sıkıcı. Ama maalesef aşkın ömrü kısayken, ilişki bir ömür boyu sürebilir. İlişkinizin bir ömür boyu olmasını istiyorsanız beni takip edin ve size ilişkideki bubi tuzaklarını göstererek hayatta kalmanız için altın ipuçlarını vereyim!

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Sırlarınızı hemen paylaşmak!
Bu dünya klişesi bir laftır ama atalarımız da haklıdır. Çok muhabbet tez ayrılık getirir mi? Evet, kesinlikle getirir. Hemen her sırrınızı anlatmayın. Aile sırlarınız, eski psikopat ilişkileriniz, maddi sorunlarınız, kredi borçlarınız, iş yerinde sizi çekemeyen insanların davranışları… Bunları ilişkinin başında anlatmayın. Aman siz de ne sabırsızsınız canım! İlişkinin başında güzel şeyler konuşun, güzel şeyler paylaşın. Emin olun ilişkiniz daha uzun sürecektir.

Peki ne zaman anlatmalıyım?
Partnerinizin dizi çıkmış gri eşofmanı dört gündür altındaysa, üzerinde reçel lekesi varsa, artık hayatınızdaki sıkıcı sorunları anlatma zamanınız gelmiş demektir!

Kontrol manyağı anne rolü!
Pardon, siz kime annelik yapıyorsunuz? Ne sıfatla! Bayılıyoruz biz kadınlar, adamların anneleri olmaya. Yahu ne gerek var! Şimdi şöyle özetleyeyim. Adamları değiştirmeye çalışmayın. Onlar sizin sanat eseriniz değil. Ve inanın adamları değiştirmeye çalıştığınız vakte, efora yazık. Adamlar, annesi gibi davrandığınızı hissettikleri anda konfora alışıp kendilerini salmaya başlayacak. Kusura bakmayın hanımlar ama karşınızda kocaman bir testosteron varken, devasa bir östrojene dönüşmenize hiç gerek yok. Adamın hayatının sizinkinden farklı olduğunu kabullenip yola devam edin.

Peki ne zaman yapmalıyım?
Hiçbir zaman!

Drama Queen!
Ay işte bu benim en sevdiğim. Hayat bir drama! Gün içerisinde bir böcek gördüğünüzde hemen adamı arayıp sizi kurtarmasını mı istiyorsunuz? Bu tip abartılı davranışları ilişkinin başında yapmak karşı tarafı yorabilir. Sinsi olun biraz, aklınızı kullanın. Adama ihtiyacınız varmış gibi davranmayın, ona kahramanmış gibi davranın. Onu gaza getirin. Saflar zaten hemen gaza geliyor, hemencik inanıyorlar kahraman olduklarına. Gün içerisinde ne kadar sıkıcı, gereksiz iş varsa, sanki atomu parçalamasını istiyormuşsunuz gibi, “Bunu yapsan yapsan sen yaparsın kahramanım benim, hadi pelerinini giy, alet çantanı kap ve gel” diye telkinler vererek ona yaptırın. Normalde sallamadığınız şeyleri, adam yaparken şaşırın. Böcek mi öldürdü, sanki korsan gemisini indirmiş gibi davranın. Duvar mı boyadı, sanki gökdelen inşa etmiş gibi hayran kalın. Böylece her isteğinizi dilediğiniz an yaptırabilirsiniz.

Not: Ben böyle şeyler yapmıyorum asla, benim sevgilimin elinden her iş geliyor. İnanılmaz bir adam, görseniz sanki sorun çözücü!

Peki ne zaman yapmalıyım?
Yavaş yavaş… Sakin sakin…

Ayrılık kozu
İlişkinizin başında her kafanız sıkıştığında, her ilgisiz kaldığınızda ayrılık kozunu mu kullanıyorsunuz? Bu hareketiniz, ilişkide bir süre sonra ciddiye alınmayacağınız manasına gelebilir. Bir süre sonra, “Ben gidiyorum, aşkın da sen de yerin dibine batın” dediğinizde, dişindeki maydanozu çıkarırken sizi uğurlayan bir adamla karşılaşabilirsiniz. Sakin olun, melisa çayı için. Biliyorum, bu kozu kullanmayı gerçekten çok istiyorsunuz. Gollum’un yüzüğü istediği kadar çılgınca istiyorsunuz. Ama sabırlı olun, saygınlık daha önemli, bunu unutmayın.

Peki kozu ne zaman kullanalım?
Hiçbir zaman!

Kurbağalama yüzmeye devam, balıklama dalmaya gerek yok!
İlişkide gelecekle ilgili çat diye plan yapmayın. Erkekler aşık olduklarında çabuk gaza gelip hızla anlamsız sözler verebiliyor. İlk üç ay size söylediklerini çok ciddiye almayın. Kan başka yerlerine hücum ettiği için, bir gazla söylenmiş abartılı planlar onlar. Gelecekle ilgili yapacağınız en uzak plan, tatil planı olsun. Gelecek elbet bir gün gelecek, kafanızı uzun vadeli planlarla yormaya gerek yok. Onun yerine, gelecekte partnerinizle birlikte olmak isteyip istemeyeceğinize odaklanın. Bunun için de, anın tadını çıkarmanız gerekiyor.

Peki ne zaman plan yapmalıyız?
Vakti geldiği zaman!

Maddi bağımlılık!
Maddi bağımlılık riskli bir alan. Erkekler koruyup kollamayı sever, hele bir de sizden fazla kazanıyorlarsa, her konuda yardımcı olmak isteyebilirler. Kendi maddi sorunlarınıza kesinlikle partnerinizi karıştırmayın. Size maddi destek vermek isterse, mümkün olduğunca kabul etmeyin. Bu tip yardımlaşmalar, artık siz de gri eşofmanınızı dört gün boyunca altınızdan çıkarmadığınız zaman yapıldığında normaldir. Kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışın!

Peki ne zaman maddi destek almalıyım?
Dilerim hiçbir zaman almak zorunda kalmazsın!

Cinselliğe giden yol Everest’ten geçer!
Zirveye ulaşmak istiyorsanız, adamın size tırmanmasını beklemenize gerek yok! Put gibi durup sizi keşfetmesini beklemeyin. İstekli olduğunuzu belli edin. Keyif aldığınızı, yeni şeyler denemek istediğinizi, karşınızdaki insanın bedenini arzuladığınızı dile getirmekten çekinmeyin. Yorganı örteyim, işime bakayım demeyin. Cesur olun, gaza gelin!

Peki ne zaman yapalım?
Zaman ve mekanın ortadan kaybolduğu her an!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol