Erkeklere Özel Yazı

Beylik Mevzular, interneti taradı ve erkekler için en rafine çeki düzen taktiklerini yazdı. Tepeden tırnağa bir tazelik herkese lazım, size lazım değilse de kuzeninize, arkadaşınıza kesin lazımdır 😉

Youtube derya deniz malum. Üzerine afiyet ben de pek bir seviyorum Youtube üzerinde gezinmeyi. O kanal senin, bu parodi benim, şu konuşma senin derken kendimi kaybediyorum. Yine birkaç zaman önce gezinirken birkaç liste videosuna denk geldim. Yabancısı da Türk’ü de erkekleri itici yapan özellikler, efendim erkeklerin yaptığı dayanılmaz 20 şey falan gibi videolar hazırlamışlar. Tertemiz de işlemişler konuları birçoğu. Fakat şuna takıldım. La oğlum sene olmuş 2016 hala bu videolardaki kazmalıkları yapmanın, hatada ısrarın anlamı var mı? Soruyorum sana var mı? Yok. O yüzden neyi nasıl değiştirebiliriz noktasında ben de konuşayım da eksik kalmayayım. Sen de hatada ısrar eden canın arkadaşına bunu yollarsın sebeplenir garip.

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Jöle Kullanım Alışkanlıkları Anketimize Davetlisiniz

Çünkü o kadar ayarsızsınız ki tüm ülkenin jöle üreticileri sizinle konuşmak için sırada bekliyor. Kardeş, yapma. İnsafın kurusun o kadar jöle sürülür mü saça? Ha anlıyorum “Yılan Hikayesi ekolünden geliyorum ben. Bana bulaşma.” diyorsun ama kurbanın olayım yapma. Fazla jöle sürüp sürmediğini anlamak için şunu düşün. Eğer jöleyi kafana sürdükten sonra bir de üstünden mala ile geçip düzeltme ihtiyacı hissediyorsan fazla sürmüşsündür.

Yıllarca Yılan’ı kovaladın. Meğer asıl yılan senmişsin. Yaktın gençleri be Memoli.
Yıllarca Yılan’ı kovaladın. Meğer asıl yılan senmişsin. Yaktın gençleri be Memoli.

Nasıl değiştireceksin bu işi? Bir defa saç kesimini değiştirmen gerekebilir. Belli ki istediğin etkiyi jölesiz alamıyorsun. Sürekli bir sıva çekme ihtiyacı falan. Sonrasında wax kullanabilirsin mesela. Hem mat, hem mis gibi. Az kullanırsın çok etki yaratır. Kafanda bir şey yokmuş gibi olur ama vardır. Rahat edersin.

Mal Beyanı

Bak bu yeri gelir para muhabbeti yaparak olur, yeri gelir masaya araba anahtarı-cüzdan-sigara paketi üçlüsünü koymakla olur. Bunları yapma kardeşim. Ayıp. Daha bunları yaptığı için kadınlar tarafından takdir gören bir erkekle karşılaşmadım ben. Bunları yaptığın için takdir görüyorsan da oradan ince ince uzaklaş zira senin için de hayırlı olan o olacaktır. Para kazanma, aç açıkta gez, sürün demiyorum. Sahip olduklarınla hunharca böbürlenme. Senin için tek bir söz var; “Paranın olması çok hojdur ama benana! O para benim deyıldır.” Senin paranla karşındaki insanlar ilgilenmediği gibi senin de başka insanların paralarıyla ilgilenmen hoş olmaz.

Buradan tekrar hatırlayalım kendisini.
Buradan tekrar hatırlayalım kendisini.

Gömlek Düğmelerine Hakim Ol

Sen o düğmelerin efendisisin onlar senin değil. O düğmeler açılmak istiyor olabilirler. Türlü hilelerle seni yoldan çıkartıp kendilerini özgür bırakman için seni kandırıyor olabilirler. Ama sen onlardan güçlüsün. Yaka düğmeni açtın mı? Eyvallah, tamamdır. Bir altındakini de mi açmak istiyorsun? Ok haydi o da tamam. Devam etmek mi istiyorsun? Göbek deliğini bizlerle mi paylaşmak istiyorsun? İSTEME! ZALIMIN OĞLU İSTEME ONU! Kardeşim iki düğmeden sonra açtığın her düğmede seviyen irtifa kaybediyor. Ciddiye alınırlık oranın ise çakılmanın eşiğine geliyor. Hele göğüs bağır jiletleyip sonrasında o kıllar yeniden çıkarken oluşan o yersiz görüntüyü dış dünya ile paylaşıyor olman estetik algın adına çok büyük ipuçları veriyor insanlara. Mesela hiç olmaması gibi. Yapma o yüzden. Biz de seni öyle görmek zorunda kalmayalım.

Ruh sağlığınız için çok uzun süreli bakmayınız.
Ruh sağlığınız için çok uzun süreli bakmayınız.

Küfür Bir Noktalama İşareti Değildir

Ki bunu diyen ben ziyadesiyle küfreden bir insanımdır. Fakat işin inceliği şurada. Eğer sen arkadaşından bir şey rica ederken bile küfrü noktalama işareti olarak kullanıyorsan orada sıkıntı çıkar. Yeri var, zamanı var, ihtiyaç anı var orada bas küfrü. Dilden tamamen çıkartalım demiyorum. Ama edebinle. Ha bir de bunun yanında lügatında olan küfürleri de yavaş yavaş cinsiyetçi olmayan küfürlerle ya da hakaretlerle değiştir. Bir günden öbür güne değişecek şey değil belki ama bir süre koy kendine ve o sürenin sonunda cinsiyetçi küfürleri kullanmamak için çabalamaya başla. “Koyma” yani sağa sola artık. Olmaz mı canısı?

 Şu yaratıcılığı kullan arkadaş çok lazımsa.
Şu yaratıcılığı kullan arkadaş çok lazımsa.

Beddua Sebebi 2: Balgam’ın İntikamı

Bak madde madde yazıyorum.

Sokağa Tükürülmez
Sokağa Sümkürülmez
Sokağa Balgam Atılmaz
Sokakta Gırtlak Orkestrası’na Prova Yaptırılmaz
Sokakta Ciğerini Parçalarcasına İstemli Olarak Öksürülüp İçinden Bir Parça Sokağa Bırakılmaz

Sanırım net bir şekilde söyledim.”Yutayım mı ne yapayım?” bir cevap/soru değildir. Yutma, içine de atma. Belli ki haberin yok ama Selpak markası kağıt mendil üretiyor. Genelde 1 TL karşılığında alabiliyorsun bunları. Onu kullan. Ya da old-school bir adamsan kendine kumaş mendiller al onları kullan.

Bak, çeşit çeşit. Kurban olayım al bunlardan.
Bak, çeşit çeşit. Kurban olayım al bunlardan.

Sen bunları yapmayan arkadaşına yolla. Kendine bir çeki düzen versin. Bunları atlattıktan sonra zaten gerisi yokuş aşağı. Senin de o arkadaşlarına söylemek isteyip de söyleyemediğin ama benim söylememi istediğin şeyler varsa çok ayıp edersin. Hiç insan arkadaşını bu konularda uyarmaz mı? Araya başkasını sokar mı? Ama yok illa sen söyle diyorsan yorum atabilirsin, Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden ulaşabilirsin.

Beylik Mevzular‘ın Instagram sayfasındaki paylaşımlar burada!

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol