Eski Sevgiliyi Unutma Yolları

Hemen hemen herkesin bir eski sevgilisi, eskiden sevdiği, eskiden hoşlandığı kişi vardır. Bazılarımız için bu platonik kalmış, bazılarımız içinse yaşanmış ve bitmiştir. Peki eski sevgilisini unutamayanlar ne olacak? Eski sevgilinizi unutmak için neler yaparsanız işe yarar, sorduk öğrendik ve yazıyoruz. Eski sevgiliyi unutma yolculuğu başlasın.

Eski sevgiliyi unutmak için,

  1. Birini unutmanın en temel yolu, onu alışkanlıklarınızdan çıkarmaktır. Sık arananlar listenizden adını çıkarın, rehberde özel bir isimle değil de adıyla kaydedin ya da rehberden silin. Birlikte planladığınız şeyleri takvimden çıkarın. Mesajlaşmalarınızı silin. 
  2. Onu hatırlatan şeyleri hayatınızdan çıkarın. Mesela, birlikte kahve içtiğiniz kupa, birlikte izlediğiniz dizi, birlikte gittiğiniz yerler gibi… Onun eşyaları, fotoğrafları, hediyeleri de hatırlatıcı olacağı için hayatınızdan çıkarmakta fayda var. 
  3. Onunla olan özel günleri takvimden silin. O günleri takvimden silmek için başka bir plan yapın. O özel günü başka bir arkadaşınızla zaman geçirin. Ama o gün yalnız kalıp melankoli yapmayın.
  4. Sosyal medya temizliği… Hep diyoruz, hayatınızda birinin izleri varken, başka birine yer açamazsınız. Eh o zaman sosyal medyadan birlikte çekindiğiniz fotoğrafları, birbirinize yazdığınız mesajları, hatta birbirinizi çıkarmak gerekiyor. “Yok biz arkadaş kalarak ayrıldık, silmem” diyorsanız, bunu bir de gelecekteki sevgilinize söyleyin.
  5. Duygularınızı yazın ve veda edin. Onu kafanızdan atamıyorsanız, kağıdı kalemi alın ve kafanızda ne varsa yazın gitsin. Ona hitaben yazın ve göndermeyin. Ona karşı bir mektup yazmak, sizi rahatlatacak. Veda edememek insanı zorlayan, katı bir duygu. Yazın, gitsin.
  6. Yeni bir hayata merhaba! Yeni bir plan yapın, yeni bir yolculuk, iş, eğitim ve hobi sizi meşgul edecek ve eskileri unutmanızı kolaylaştıracak. Hayatınıza devam etmek konusunda net olduğunuz sürece, duygularınız yavaş yavaş sakinleşecek. 
  7. Kendinizi ikna edin… Her şeyin geçeceğine, üzüntülü günlerin bir süreç olduğuna, mutlu günlerin geleceğine kendinizi ikna edin. Çünkü inanınki böyle olacak. Her şey geçip gidecek. Bunu kendinize hatırlatın, hepsi bu.
  8. Eve tıkılıp kalmayın. Hele de güzel havalarda… İnsan ömründe kaç yaz görür ki? Çıkın, dışarıda kendinize yapacak bir şeyler bulun ve düşüncelerinizi değiştirin. 
  9. Sosyalleşin. Yeni insanlarla tanışın, arkadaş çevrenizi genişletin. Yeni insanlarla tanışmak, insanın beynini ve duygularını geliştirmek için harika. Durmayın. Mesela bir arkadaşlık sitesine üye olun ve dünyanın ne kadar büyük olduğuna şahit olun.

Eski sevgiliyi unutmak imkansız değil. Herkes için zaman geçiyor, bari güzel geçsin.

Siberalem.com

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol