Yeni Bir İlişkiye Başlamanın 5 Adımı

Ne demişler, “Yalnızlık Allah’a mahsus”, o zaman yalnızlığın alemi yok. Hem melankoli o kadar iyi bir şey olsa, herkes melankolik olurdu. Mis gibi yaz günleri gelmişken, aşka kapı açmak, mutluluğu artırmak gerek. Yeni bir ilişki istiyorsunuz ama ne yapacağınıza, nereden başlayacağınıza karar veremiyor musunuz? Doğru yerdesiniz! Yeni bir ilişkiye başlamaya siz hazırsanız, bir de önerilerimizle her zaman yanınızdayız.

Bir ilişkiye başlamak için,

1) Aşkı bulmaya hazır olup olmadığınıza bir bakın. Birileriyle zaman geçirmek ve gündelik sohbetler peşindeyseniz, baştan söyleyelim, OLMAZ. Ama siz ruh halinizden eminseniz, hayatımı paylaşacağım birisi olsun diyorsanız OLUR. Şimdi ilk adımı tamamlamak için kendinizle başbaşa kalacağınız bir zaman yaratın, geçmişte kapanmamış tüm hesaplarınızı kapatmak üzerine düşünün. Aklınıza takılan herkesi ve her şeyi tek tek ele alın. İsterseniz o insanları arayıp, isterseniz onlarla görüşüp, bunlar mümkün değilse de düşünüp o meseleyi kapatın.

2) Aramaya başlayın. Mevlana’nın ünlü sözünde de bahsettiği gibi, “Arayanlar bulamamışlar ama bulanlar da arayanlarmış.” Dans kursu, edebiyat kulübü, Siberalem.com gibi arkadaşlık sitesi ya da arkadaş grubunuzun çevresi… İnsanlarla tanışın, iyi zaman geçirin, arkadaşlık ilişkisi kurun ve işi aşka taşımaya çalışın.

3) Değer verin. Mesela eski sevgiliniz hakkında asla kötü şeyler düşünmeyin ve dile getirmeyin. Onunla kapanmamış bir hesabınız olduğu imajı verir. “Önceden birisi vardı, olmadı ve artık yok.” diyebilmek çok önemli ve değerlidir. Evet, geçmişe değer verin. Bununla birlikte, tanıştığınız ve bugün karşınızda olan kişiye de değer verin. İletişim kurarken nezaketinizden ödün vermeyin, konuşurken ve plan yaparken ona da öncelik verin. Her iki tarafından katılım gösterdiği bir ilişki kurmaya çalışın.

4) Derinlikleriniz olsun, keşfedilecek bir insan olun. İlgi alanlarınız, hobileriniz, merak uyandıran taraflarınız olursa, hayat daha renkli olur. Her ilişki “sıkıcılık” ile sınanır, siz bu sınamaya düşmeden kendinizi kurtarın. Mutluluk, derin bir bağ kurmak, bambaşka kanallardan iletişime açık olmakla da alakalıdır.

5) Sadakat konusunda kendinizden emin misiniz? Bu soruyu cevaplayın. Kimse sadakat konusunda kırılmak istemez. Bu hem siz, hem karşınızdaki kişi için geçerli. Sadakat konusunu kendi cevaplarıyla çözmüş insanlar, ne kıskançlık ne huysuzlukla sınanır.

Aşkı bulmak için siz hazırsanız, biz de size aracılık etmek için hazırız ve buradayız!

Siberalem.com

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol