Gözler Kalbin Aynasıdır…

göz bakımı
Göz bakımı

Göz çevresi bakımına özen göstermek ileri yaşlarda size büyük avantaj sağlayacaktır. Genelde mimik yaptığımız bölgelerin başında gelen göz çevresindeki kırışıklıklarımız erken dönemde bizi rahatsız etmese de ilerleyen yaşlarımız da kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. Kendimden örnek vererek bunu size anlatmak isterim.
Yıllardır makyaj yapan biri olarak ilk başlarda göz altı kapatıcısı sürüp makyajıma devam ediyordum. Kapatıcıdan önce gözlerimi nemlendirmediğim için bir süre sonra göz altımda çizgiler oluşmaya başladı. Aynı zamanda göz çevremde ki kırışıklıklar kapatıcı ve fondöten yüzünden nemlendirme olmadığından dolayı gün içerisinde çizgilere dolma yaptığından sizi memnun etmeyen bir görüntüye ulaştırır. Bu konuda yapmanız gereken aslında çok basit: Göz çevrenizi sürekli nemli tutmak! Bunun için birçok bakım kremi mevcut gün boyu nemlendirecek göz çevrisi kremlerini tercih edebilirsiniz.
Göz kremi için kullandığım en kolay uygulamadan bahsetmesem olmaz. Cilde çok iyi gelen ve yine cilt ürünlerinin içeriğinde sıkça kullanılan salatalık, size ev yapımı doğal maskelerinizde de ana malzeme olabilir. Uykusuzluk, stres, makyaj ve sigara dumanıyla yıpranmış ciltleri tazelemek ve toparlamak için salatalığın mükemmel bileşiminden faydalanabilirsiniz.

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Muzice burada...
Muzice burada

Göz çevresi salatalık maskesi için 1 adet salatalığı soyarak rendeleyin ve suyunu süzün.

Çıkan salatalık suyunu 1 saat boyunca buzdolabında bekletin.

Soğuyan salatalık suyunu buzdolabından alın, biraz çalkalayın, tüm göz çevresine sürün ve 20 dakika bekleyin.

Soğuk suyla durulayabilirsiniz.

Farklı bir uygulama olarak, kabukları soyulmuş 1 adet salatalığı ince ince dilimleyip göz çevrenize yapıştırın ve yatay vaziyette 20 dakika bekleyin. Bu uygulama için de yine salatalığın soğuk olmasına dikkat edin. A, B1, C ve H vitaminleri bakımından hayli zengin olan salatalık, maske şeklinde düzenli olarak cilde uygulandığında gençleşmiş, esnek ve parlak bir doku sağlayacaktır.

Bu tür maskeleri yapmak zaman alıyor diyorsanız önerebileceğim L’Oréal markasının göz kremleri. Farklı bir marka isterseniz de Murad’ı önerebilirim. Ben her ikisini de denedim ve memnun kaldım. Yaşımız geçiyor ve mutlaka göz çevresi bakımına özen gösterin derim.

Ebru

Hayatı Makyajla

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol