İlk Buluşmada Bunlara Dikkat!

 

Yazıştınız, konuştunuz sıra geldi çattı ilk buluşmaya. İlk buluşma daima en stresli aşamadır. Çünkü bu fiziksel karşılaşmada ilişkinin fitilini ateşleyecek güç aranır eğer o yoksa başlamak zaten anlamsızdır. Siz bu kısma gelene kadar mümkün olduğunca ağırdan alın mesajlaşın karşı tarafa dair tüm detayları öğrenmeye çalışın hatta telefonla konuşun. Bu aşamalar hem onu daha iyi tanımanızı sağlayacak hem de ilk buluşmada hayal kırıklığına uğrama ihtimalinizi en aza düşürecektir. Bu aşamalardan sonra o heyecanlı an er ya da geç gelecektir haliyle. Stresli ve heyecanlı olmanız çok normal ama yalnız değilsiniz. Karşı tarafta sizinle aynı duyguları hissediyor olacak. Herkes zaman içinde kendi taktiklerini geliştirir mutlaka, “ilk buluşma”ya dair planları sürüsüyle planı vardır. Ama bizim önerilerimizde sizin için yol gösterici olacaktır. Öncelikli olarak bu önerilere zaman ve mekan olarak başlamak istiyoruz…

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

İlk Buluşma Önerileri; Ne zaman, nerede?

 

Buluşma öncesi her ihtimale karşı gidilebilecek mekanlar hakkında veya yapabilceğiniz şeyler hakkında ufak bir plan yapın. Sonuçta sırf yağan bir yağmur ya da çıkan bir fırtına yüzünden planınızı iptal etmek istemezsiniz değil mi? Hem bunu yaparken karşı tarafın plan sıkıntısını da azaltmış olursunuz.

 

*Buluşma için seçeceğiniz mekan çok önemli. Hafif müzik çalan, bir şeyler atıştırabilceğiniz bir akfe ya da restoran uygundur bizce. Eğer es kaza yüksek müzik çalan bir mekan tercih ederseniz bütün gece onun ağzını okumak zorunda kalabilirsiniz. Rezervasyonunuzu da mutlaka önceden yaptırın yer bulamayıp kapı kapı dolaşmak biraz zevksiz olabilir.

*Buluşmaya vaktinde gelmek ilk izlenim için çok mu çok önemlidir. Daha ilk buluşmaya “Şuradayım, trafik var gecikeceğim” diye gelirseniz ilk golü yediniz demektir. 10 dakika önce gidin bekleyin ama bekletmeyin.

*Günün her saati buluşmak için uygundur. Haftasonu kahvaltı ya da iş çıkışı hoş birkaç saat kulağa güzel geldiğinin farkındayız.

*Yemek seçimi de önemli bir ayrıntı. Soğanlı, sarımsaklı yemekler sonradan oluşacak kokudan dolayı rahatsızlık verebilir. Ayrıca midenizi rahatsız edecek yağlı yemeklerden ve ağzınızın etrafına bulaşacak soslu gıdalardan kaçının. Yerken çirkin görüneceğiniz şeylerden özellikle kaçının.

*Fazla yemeyin hatta buluşmadan önce biraz atıştırın çok iştahlı gibi görünmeniz karşı tarafta güzel bir izlenim bırakmayabilir. Tabii iştah kapatacak kadar olumsuz hareketlerden de kaçının. Habire salatayı karıştırmayın mesela…

*Alkolün rahatlatıcı etkisine çok fazla kendinizi kaptırmayın. Tek kadehte bırakın mümkünse yoksa söylemek istemediğiniz şeyler ağzınızdan bir anda çıkabilir.

*İlk buluşmada hoşluklar önemlidir. Ona küçük, mütevazi bir hediye götürebilirsiniz. Üzerinde konuştuğunuz bir kitap olabilir mesela.

 

Yer ve zaman ilk ve en önemli aşamadır. Karşı tarafa başka bir yer mi olsaydı acaba diye düşündürtmemek çok önemli. Bu yüzden önceden üzerinde düşünülüp mutlaka plan dahilinde gerçekleştirilmeli. Siberalem olarak bu konuyu sizin için detaylı olarak araştırdık. Yazı dizimiz ne giyilmeli? İlk sohbet nasıl olmalı? Şeklinde devam edecek…

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol