İlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalı?

Cilt bakımı, güzellik her zaman önemli. Ne demişler, “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.” Bu lafın bir hikmeti olmalı. O zaman gelin Hayatı Makyajla’nın ilk buluşmanız için önereceği makyaj uygulamalarına birlikte bakalım.

Ertesi gün kahve içip sohbet edeceğiniz biri var ve siz heyecan içerisindesiniz. Çok hoş, heyecan verici bir durum. Hangimiz yaşamadık ki? Hazırlıklarınız tamam, sadece emin olamadığınız saçınıza ve kıyafetinize uygun bir makyaj yapmak… Elinizdeki ürünlere bakıyorsunuz ve işin içinden çıkamıyor musunuz? Kıyafetiniz spor ya da çok mu abiye? Bu soruları bir kenara bırakın doğru makyaj yapmak kıyafet ya da saça ayak uydurmaktan geçmiyor.

Ne yapmalı?

Önce aynadaki yüzünüzü tanıyın ama her gün baktığınız gibi değil bu sefer çok daha dikkatli bakın, gözlerinize, dudaklarınızın tonuna ve cilt renginize size ne anlatıyor dinleyin.
Ten makyajı ile başlamak istiyorsanız öncelikle cildinizin sarı alt tonlu mu yoksa pembe mi olduğunu işin uzmanına sorup ona göre fondöten seçimi yapmalısınız. Doğal tonlarda allıklar seçmeyi unutmuyoruz. Aydınlatıcınız yoksa evdeki minik ışıltıları olan beyaz ya da ten rengi tonlarında olan farlarınızı bunun için kullanabilirsiniz. Kontür işinizde toprak tonlarında olan farınızla da halledebilirsiniz.

Hayat kurtaran tek ton natürel tonlardır!

Bunun için sadece iki renk fara sahip olmanız yeterli olacaktır. Göz pınarlarınız ve alt ton için ten rengi ve ya bej tonlarında bir renk ve kavis bölgesi için kahverengi tonlarda far kullanmanız gayet uygun ve yerinde olur. Gözlerim daha anlamlı baksın, bakışlarım derinleşsin diyorsanız eyeliner ya da göz kalemi kullanabilirsiniz. Aldığınız iki fardan koyu olanı gözaltınızda hafif dağıtarak gölge uygulayabilirsiniz.
Sıra doğal tonlardaki makyajınızı rujunuz ile tamamlamaya geldi. Gözlerinize koyu far tonları uyguladıysanız dudaklarınız doğal tonlarda olabilir ya da gözleriniz açık tonlarda far uyguladıysanız koyu renkli rujları tercih edebilirsiniz.
Not: Bu yazım elinizdeki ürünleri nasıl değerlendirebilirsiniz minik ipuçlarıydı…
Bu güzel buluşmaya hazırsın…

Gelecek yazımda, yaz bakımının olmazsa olmaz 5 ögesini yazacağım. Sorularınızı da yorum olarak bekliyorum.

Hayatı Makyajla

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

İlgili Yazılar

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol