İlk Buluşmanın Doğru Makyajı

Her ana uygun bir makyaj var. Hadi onları keşfedelim…

SİNEMA MAKYAJI

Buluşmanız bir sinema salonunda gerçekleşecek ve patlamış mısırın size verdiği yetkiye dayanarak filmi izleyecekseniz, partnerinizin hemen sağ ya da solunuzda 120 dakika boyunca oturacağını kestirmeniz gerekiyor. Bu durumda yumuşak kontürle burnunuzu ve elmacık kemiğinizi ortaya çıkartabilirsiniz. 

ŞIK BİR YEMEK MAKYAJI

Eğer buluşmanız şık bir mekanda yenilecek sofistike bir yemekse makyajınızı abartmadan gözlerinize odaklanabilirsiniz. Yemek boyunca partnerinizin yalnızca gözlerinize bakmasını istiyorsanız, göz renginizi ortaya çıkaracak renklerde makyaj yapabilirsiniz. Asla bir galaya gider gibi “smokey eyes” makyajı yapmayın, fakat biraz buğulu bir makyaj kesinlikle partnerinizin gözlerini gözlerinizden ayırmayacaktır.

ORTAMA GÖRE MAKYAJ

Bu önemli detaylardan biri, güzel bir yemek yerken harika makyajınızı seçtiğiniz kırmızı şarap belki de bir anda bozabilir. Eğer şarabınızı kırmızı seçecekseniz kesinlikle dudaklarınıza koyu renk bir ruj tercih etmelisiniz. Kırmızı ruj yerine bordoya yakın kahveler ya da bordo tercih edebilirsiniz. Kırmızı ruj hem fazla iddialı hem de dişlerinize bulaştığı durumlarda kötü bir görüntü ortaya çıkarabiliyor.

PAZAR KAHVALTISI MAKYAJI

Pazar gününü güzel bir kahvaltı ile şenlendirmek istiyorsanız, oldukça hafif bir makyaj yapmalısınız. İnsanların cumartesi gecesinden yorgunluğunu attığı bu günde koyu renkler, abartılı tonlar gereksiz kaçabilir. Sade bir makyaj ile kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Şeftali tonlarında bir allık, bir rimel bile işinizi görmek için yeterli malzemeler olacaktır.

KONSER MAKYAJI

Birlikte bir konsere gidiyorsanız giyeceğiniz kıyafete göre makyaj seçimi elbette önemli olacaktır. Fakat rahat bir konsere bile gidiyor olsanız makyajınızı biraz abartabilirsiniz. Belki yüzünüze yapacağınız Highlighter bile üzerinizdeki kot ve tshirtü başka bir boyuta taşıyabilir.

HER HALİNİZ GÜZEL MAKYAJI

Bütün bu maddelerin sıralanmasına karşılık her halinizin güzel olduğunu aklınızdan çıkarmayın. En harika makyaj içten yapılan gülümsemedir. Bu yüzden aslında nerede ne makyajı yaptığınızdan çok kim olduğunuz önemlidir. Aynaya bakıp kendinizi sevin, gerisi teferruat!

Aşk burada!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol