Kızlarla Sohbet Etme Kuralları

Siberalem Blog, erkeklerin kafasındaki sorulara cevap aramaya devam ediyor. Bugünkü konumuz ise, yeni tanışılan kızlarla sohbet etmek üzerine. Kızlarla sohbet etmek için nelere ihtiyacınız var, kendinizi nasıl açıkça ifade edersiniz, kızlarla sohbet etmek için nasıl bir yoldan gitmelisiniz gibi sorulara cevap bulacağız.

Kızlarla Sohbet Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yazmak daha kolaydır...
Yazmak daha kolaydır…

1) Yazışmak daha kolaydır: Kızlarla konuşurken sizi en çok endişelendiren, heyecanlandıran ya da tedirgin eden şeyleri düşünün. Kekelemek, konu bulamamak, çekinmek bunların arasındaysa, konuşmayı yazışarak sürdürmeye çalışın. Mesela Siberalem gibi arkadaşlık sitelerinde birini tanımak için onunla uzun uzun yazışabilirsiniz. Yazışmanın uzun ve keyifli olması için sorular sorun. Onu, hayatını ve hobilerini tanımak için sorular sorun ve onun da sizi tanıması için siz de o soruları cevaplayın. Bunu eğlenceli bir oyuna çevirirseniz daha da keyifli olur. Unutmayın sohbetler, sorular ile ilerler.

 

Ortama eğlence katın!
Ortama eğlence katın!

2) Konu bulamıyorum: Çağımızın vebası denilecek bu durumu herkes birkaç kez yaşamıştır. Hele de karşı cinsle sohbet ederken konu bulamamak epeyce yaygın bir durum. Kızlarla sohbet ederken ruj, rimel ve gündem dedikoduları konuşmakla sınırlı kalmak zorunda değilsiniz, aklınızda olsun 😉 Konu sıkıntısı çekenler için temel önerilerimiz mevcut:
– Her gün yarım saat gazete okuyun.
– Her hafta bir film izleyerek ya da filmler/yönetmenler hakkında okuyarak sinema kültürünüzü geliştirin.
– Hobilerinizi geliştirin ya da hobi edinin. Hobi edinmek konusunda lütfen halı saha maçıyla sınırlı kalmayın. Müzik, oyunculuk, edebiyat gibi sizi başka dünyalara sürükleyecek alanlar bulun.
– Konu sıkıntısı çektiğinizde başvurduğunuz oyunlar olsun. Mesela Tabu ya da Trivial Pursuit oynayabileceğiniz bir mekanda zaman geçirmek güzel olabilir.

Aklım nerede?
Aklım nerede?

3) Sohbete odaklanamıyorum: Kızlarla sohbet ederken asla kural hatası yapmamanız gereken bir konu var: İlgi! Kız arkadaşınız sürekli telefona, mekandaki ekrana ya da başka şeylere ilginizin kaymasını hiç hoş bulmayacaktır. Birine zaman ayırıyorsanız, diğer her şeyi sessize alın. Konuşurken kekeliyor, söyleyeceklerini unutuyorsanız da tiyatrocular gibi çene ve çene kası egzersizlerine çalışın.

 

Aman dikkat! Kızlarla sohbet ederken abartıdan kaçının...
Aman dikkat! Kızlarla sohbet ederken abartıdan kaçının…

4) Dikkat çekici olmak imkansız değil: Farklı yanlarınızı gösterin, kendinizi Siberalem profilinizde doğru ifade edin ve dikkat çekici taraflarınızı ön plana çıkarın. Yunus Emre’nin de zamanında ifade ettiği gibi, kendinizi bilin. Kendini bilen ve bunu samimiyetle ortaya koyan kazanır. Kızlarla sohbet ederken rol yapmamaya, dürüst olmaya ve karakterli bir tutum sergilemeye çok önem verileceğini belirtmemek olmaz.

Kızlarla muhabbet etmek için yazıklarımıza ek olarak, “onlarla nerede tanışmalı?” sorusuna da cevap verelim… Arkadaşlık siteleri aracılığı ile kızlarla sohbet etme ve onları tanıma fırsatı edinebilirsiniz. Hadi sohbete: Siberalem.com

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol