Mutlu Aşkı Bulmanın 5 Yolu

Aşk, esasında aşkı aramak derler. Yani, kavuşunca aşk olmaz lafına çıkıyor yollar. Fakat böyle olmak zorunda değil… Hem kavuşunca aşk olmuyorsa, sevgi olur, mutluluk olur. İnsanlar kavuşsunlar ve bir olsunlar yeter ki 🙂

Siberalem ekibi olarak, aşkı bulmanın yollarını sorduk soruşturduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

1) Kusur bulma aşkı bul!


Armudun sapı, üzümün çöpü derken gül gibi insanların kalbini kırmadık mı? Hem kim kusursuz ki? Yok öyle bir insan… Mükemmel insanı arayan, mükemmel yalnızlığı bulur. O zaman bardağın dolu tarafına bak, pozitif ol ve herkesin kusurları olacağını kabul et. Kabul ettim diyorsan tıkla!

2) Aramazsan bulamazsın…


“Çok mutlu olmak istiyorum ama hiç enerjim yok” diyorsan kusura bakma ama işe 10-0 geriden başladın. Bu işin özü enerji… Enerjisi düşük bir insanı tanımak çok zor ve uğraşlı bir süreç Önce o insanın enerjisini yükselteceksin, sonra kendini açmasını sağlayacaksın, sonra aşk, sonra sevgi… O hooo… Zor o iş. Aşk istiyorsan seni enerjik hissettirecek şeylere yönel. Mutlu olduğun şeyleri yap ve enerjini yükselt, sonra bak neler oluyor. Aşkı bulmak için buraya bir bak!

3) Önce kendini sev, sonra başkalarını…


Kendinden memnun olmaya bak, kendini sev ve kendini sevmenin yollarını ara. Fiziksel olarak kendini sevmiyor musun? O zaman aynada seveceğin bir insan yarat! Hobilerini geliştir, sevdiğin bir insan ol. “İnsanlar beni sevmeli çünkü,…” cümlesini güzel bir şekilde tamamla. Evet soru bu, insanlar neden seni sevsin? Hadi cevapla 🙂 Mesela cevabını burada yaz!

4) Karşı cinsi tanı…


Karşı cins hakkındaki klişe lafları sil kafandan… “Erkek milleti şöyledir”, “Kadınların hepsi böyledir” gibi düşüncelere yer verme zihninde… Sen bizzat bir erkeği/kadını tanı ve kendine ait düşünceler geliştir. Ön yargılı olma ve açık görüşlü olarak tanı insanları… Klişelerden kurtulduysan buraya tıkla!

5) Teknolojinin nimetlerinden faydalan…


Mesela, arkadaş arama sitesine üye ol ve harika bir profil doldur. Profilinde güzel detaylar olsun. Bolca fotoğraf ve seni anlatan şeyler yaz.Karşı tarafın ilgisini çekecek pırıl pırıl bir profil olsun… Her kişiye ayrı mesaj yaz, her profili oku, nazik ol ve aşka bir adım daha yaklaş. Aşk belki de burada!

Aşkı bulmak ve mutlu olmak zor değil. Sadece biraz çaba göstermek gerekiyor. Eh, şimdi değilse ne zaman?

Aşk burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol