Paranormal Aktivite: İlk Buluşma

Bu ilk buluşmalar gerçekten korku filmi gibi. Hem de en ruhlu, en paranormal korku filmlerine taş çıkarır derecede ürkütücü. Ben oldum olası ilk buluşmalardan nefret etmişimdir. Hatta bazen diyorum ki, bilim alabildiğine ilerlese de biri beni şu ilk buluşma derdinden kurtarsa. Ne bileyim belki beni klonlarlar ve ilk buluşmaya benim yerime klonum gider.

Aslında kendi içime dönüp düşündüğümde haksız olmadığımı bir kez daha görebiliyorum. Uzun zaman flört ettiğiniz, özellikle de online bir ortamda tanıştığınız adayınızı ilk kez göreceksiniz, bunun baskısı yetmezmiş gibi bir de karşı karşıya geldiğinizde konuşacak tek kelime bulamamak da ne oluyor?

Adamla yazışırken her şey yolunda, şakalar espriler havalarda uçuşuyor. O esprilerin altında Einstein gibi bir zeka parıldarken, buluştuğumda karşımda dangalak gibi oturup, önündeki yemekten başka bir şeyle ilgilenmeyen bir adama dönüşüyor. İşte bu yüzden, ilk buluşmalarımda kesinlikle yemek gibi ağır ilerleyecek aktivitelerden kaçınıyorum. Daha rahat lokasyonlar belirleyerek kendimi iyi hissetmeye çalışıyorum. Yemekteki o uzun anlamsız bakışmalar yerine, eğlenceli videolar gösteren ekranın olabileceği bir cafe seçimi hayat kurtarabiliyor. Eğer adam ilginizi çekmezse, kendi horlamasından korkan köpek videosu kesinlikle ilginizi çekecektir.

Woman is bored at restaurant, her boyfriend talks on the phoneKonuşacak konu bulamayan adamdan daha beteri, biz kadınlardan daha fazla konuşan bir adam. Çok konuşan bir adama denk geldiğimde tanrıya sığınıyorum, erenlere karışıyorum, resmen Nirvana’ya ulaşıyorum. Sabır erdemdir diye diye kendimi telkin etmekten yıldım. Bazen o kahve faslı bile bana fazla gelmeye başladığı için ilk buluşmalarımı yalnızca yürüyüş yaparak geçirmeyi tercih ediyorum. Böylelikle hoşlanmadığım bir durumla karşılaştığım an koşarak uzaklaşabilme özgürlüğüne sahip olabiliyorum.

İlk buluşmanız için öneriler

 • Kesinlikle abartılı giyinmekten kaçının, karşınızdaki insanla biraz sonra nikah salonuna gidecekmiş gibi görünebiliyorsunuz. En iyisi en sade ve vücudunuza yakıştığını düşündüğünüz en güvenilir kıyafetinizi giyin ve konforun güvenli kollarına kendinizi bırakın.
 • Konuşacak ortak bir şeyler bulamıyorsanız sessizleşin, belki karşınızdaki insan biraz heyecandan odaklanamıyordur. Böyle durumlarda konuşmaları yönetmesine izin verin, hem nelerden hoşlandığını daha rahat anlarsınız.
 • Ailevi sorunlarınızı, abartılı sıkıntılarınızı kendinize saklayın. Evrendeki herkesin sorunu sıkıntısı var ama gerçekçi olalım kim ilk buluşmada travmalara sahip bir insanı çekmek ister ki?
 • Eski sevgililerinizi artık anlatmaktan vazgeçin! Bu karşınızdaki insana da yaptığınız bir saygısızlık. Flört etmeye gelmişsiniz eski manita ağzınızdan düşmüyor. Eski sevgilisini anlatan birine denk gelirseniz de, sorularınızla onu yönlendirmek yerine konuyu siyasete getirin.
 • Siyaset demişken, herkesin görüşü kendine doğru. Eğer insanların görüşlerine saygı duymayan bir insansanız bu konuya girmenize gerek bile yok.
 • Hemen gelecekle ilgili konuşmayın, gelecek kim bilir ne zaman gelecek!
 • Arada karşınızdaki insana iltifat etmekten, güzel sözler söylemekten çekinmeyin. Kadın ya da erkek fark etmez herkesin güzel sözler duymaya ihtiyacı vardır. Cümle içerisine öylesine yerleştirilmiş “Çok tatlısın!” bütün buluşmanın gidişatını değiştirebilir.
 • Maddi sıkıntılarınızı anlatmayın, şimdiden içim bayıldı.
 • Maddi durumunuz iyiyse rica ediyorum övünmeyin. Parayla övünmek kadar saçma başka bir şey yok sanırım. Genel olarak övünmeyin, mütevazi davranın mütevazilik her kapıyı açan bir anahtardır.
 • Kendinizle ilgili kesinlikle yalan söylemeyin. Bazen gaza gelip karşımızdakine kendimizi sevdirmek için atıp tutabiliyoruz. Hem hiç gerek yok hem de sonu hiç güzel bitmeyen bir serüvene dönüşebiliyor. Kendiniz olun, emin olun o zaman sevecek daha doğru şeyler bulacaktır.
 • Sıkıldığınız an görüşmeyi sonlandırma cesareti bulun. Ama bunu yaparken kibar olun.
 • Buluşmanız güzel geçtikten sonra evlere dağıldığınızda, görüşmeden ne kadar keyif aldığınızı anlatan kısa bir mesaj atın ki ikinci görüşmeyi istediğiniz anlaşılsın!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol