Siberalem’de Arkadaş Bulmanızı Sağlayacak 7 Tüyo

?????????????????????????Siberalem’den arkadaş bulmak aslında hiç de o kadar zor değil. İşte 7 adımda aradığınız arkadaşı bulmanızı sağlayacak ipuçları:

1- Profil

Hiç kimse doldurulmamış bir profile yanıt yazmaz. Sizi ilk anda tanıtacak yegane yol, profilinizde kendinizi ifade edebilmeniz. “Bu soru ne kadar saçma” diyerek, o soruya yanıt vermemezlik etmeyin. Çünkü belki de o soruya vereceğiniz yanıt, “o”nun için çok önemli! Profilinizi ne şekilde doldurmanız gerektiğinin detayları ise ileriki yazılarımızda!

2- Fotoğraf

Profille kendinizi ifade etme, fotoğrafınızla da kendinizi gösterme şansı sunuyorsunuz. Bu nedenle fotoğraf eklemeniz çok önemli! Peki “nasıl fotoğraflar eklemeliyim?” diye düşünüyorsanız, bizi takip edin. Yakında detaylı tüyolarımız sizi sayfamızda bekliyor olacak.

3- İlk Mesaj

Oldukça önemli! Düşünün ki karşınızdaki kişi gün içerisinde onlarca mesaj alıyor. Bu durumda yanıt alabilmek için o mesajların arasından sıyrılabilmelisiniz. Detaylar yakında sayfamızda ama ufak bir tüyo vermemiz gerekirse, “o”nun profilini okuyun ve onun zevklerine ya da düşüncelerine hitap eden bir mesajla adımınızı atabilirsiniz.

4- Doğru İletişim

Düzeyli ve saygı çerçevesinde iletişim kurmanız önemli. Bol bol Siberalem üzerinden yazışın, bol bol birbirinizi tanımaya çalışın. Daha onunla konuşmaya başlayalı 1 gün oldu olmadı, hemen “buluşalım mı?” gibi bir yaklaşıma da girmeyin. Emin olun bir kadın ya da bir erkek buluşmadan önce az da olsa onun hakkında fikir sahibi olmak ister.

5- Dürüstlük

Tabii ki dürüstlük en olmazsa olmaz madde. Kendinizi kendiniz gibi ifade etmeli ve yalan söylememelisiniz.

6- Aceleci, Israrcı Olmamak

Herhangi bir konuda, özellikle buluşma konusunda, aşırı ısrarcı ve istekli olmanız, karşınızdaki insanı sizden soğutabilir. Olayları biraz akışına bırakın, herşeyin ne kadar çabuk ilerlediğini zaten göreceksiniz.

7- Ulaşılmaz görünmemek

Belli bir süre internet üzerinden yazıştığınız biri ile artık görüşme zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız, ulaşılmaz insanı oynamamanızı öneririz. “Benimle görüşmek herkese nasip olmaz”, gibi ulaşılmaz cümleler kurmayın. Karşı tarafı kendinizden soğutmayın.

Siberalem’den arkadaş bulmak işte bu kadar kolay! Sadece ufak detayları gözardı etmemelisiniz.

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol