Sohbet Sitelerinde Telefon Numarası Verilmeli mi?

Bir sohbet sitesine üyesiniz, sizinle uyumlu olduğunuzu düşündüğünüz bir kişiyle tanıştınız ama numaranızı verip vermemekte tereddütlüsünüz. Bu aşamada, numaranızı verip vermeyeceğinize karar vermek için bazı noktalara dikkat etmeli ya da farklı yöntemler bulmalısınız.

  • Henüz yeni tanıştığınız birisine telefon numaranızı vermeniz doğru bir tercih olmayabilir. Öncelikle, kişiyi sohbet sitesi üzerinden tanımaya çalışın. Çeşitli sorular sorun ve ona güvenip güvenemeyeceğinizi test edin. Ardından, numaranızı verip vermeyeceğinizi tekrar düşünün.
  • https://www.siberalem.com ya da farklı bir sohbet sitesinden tanıştığınız birisine, her zaman kullandığınız numarayı vermemeniz daha iyi olacaktır. Gerek sanal ortamda gerek ise; gerçek hayatta güvenilmeyecek pek çok insan bulunur. Size düşen, gereken önlemleri almaktadır. Bu nedenle, normalde kullandığınız hattın yanı sıra bir hat alabilir ve hattınızın bilgilerini gizleterek art niyetli kişilerin kişisel bilgilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz. 
  • Sohbet etmekte olduğunuz bir kişi numaranızı istiyor; ancak hem kendisinin konuşmasını merak ediyor hem de gizliliğinizi sağlamak mı istiyorsunuz? O zaman, kendisinin numarasını alarak, gizli numaradan arayabilirsiniz. Böylelikle, numaranızı gizli tutarak da kişiyle sesli sohbet edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ SOHBET ODASI SAYESİNDE KEYİFLİ BİR SOHBET YAPABİLİRSİNİZ!

  • Konuştuğunuz kişiye, yeterince güvenmiyorsanız ve henüz konuşmaya başlayalı kısa bir süre geçmişse; tercihinizi numaranızı vermemekten yana kullanın. Konuşmanızı chat sitesi üzerinden sürdürme nedeninizi, karşınızdaki kişiye de belirterek, tavrını gözlemek belki de hareketlerinizi şekillendirmeniz için size bit fırsat doğuracaktır.
  • Her ne kadar belli hususlara dikkat ederek hareket etmeniz doğru olacak olsa da, sanal hayatta da gerçek hayatta olduğu gibi tehlikeler ve sürprizler sizi beklemektedir. Kimi zaman güvenemediğiniz bir insan aslında çok iyi olabilirken, güvendiğiniz kişilerin de art niyetli olması mümkündür.
Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol