Yaz Aşkını Kış Ayına Taşımanın Formülü

Henüz tatil yeni bitti ve evlerimize, ofislerimize dönüp hayattan zevk almanın farklı yollarını aramaya başladık. Hayattan tatil kadar zevk alamayacağımız gerçeği ile de yüzleştiysek, elimizde kalanlarla yetinmeye bakabiliriz demektir.

Tatillerin en sevdiğim kısmı kaçamak yaşanan aşklardır. Biriyle tanışırsınız, nasılsa üç gün sonra gideceğinizi düşündüğünüz için hooop en rahat halinizle ‘kendiniz’ gibi olursunuz. O aşk öyle tatlış gelir ki, hiç bitmesin, sonsuza dek sürsün istersiniz.

Gerçekçi olmak gerekirse, yaz aşkları tatilde güzeldir. Peki sürdürülebilir mi? Zor ama imkansız değil! İşte yaz aşkını sürdürebilmenin formülü!

Yaz aşkımla aynı şehirde yaşıyoruz ama hala birbirimizi görmek için haberleşmedik, ne yapmam lazım?
Bu en kritik sorunlardan biridir. Yaz aşkınız kilometrelerce uzakta yaşasa daha rahat görüşebilecekken, aynı şehirde birbirinizle iletişim kurmamanın tek bir gerekçesi vardır: Yaz aşkınızın bir adet sevgilisi olabilir ve siz onun yazın yaşadığı ufak bir kaçamağı olabilirsiniz! Öncelikle unutmamanız gereken şey, yuva yıkanın yuvasının olmadığı gerçeği. Gerçi yıl 2016, boşanma oranlarına bakarsak, yuva yıkmayanın da yuvasının olduğu pek söylenemez!

Yapmanız gereken şey hemen iletişime geçmek. Yazın birlikte nasıl bilmediğiniz yerleri keşfettiyseniz, kendi şehrinizde de bilmediğiniz yerlere gitmeniz iyi olacaktır. İkinizin de şaşırdığı lokasyonlar, yaz mevsimindeki sürprizli hareketleri devam ettirmeye yarayabilir. Mesela gece pikniği gibi, ismi romantik görünen bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. Güzel içecekler alıp, şehirden biraz uzaklaşarak gece yıldızları izleyebilirsiniz. 12 Ağustos’taki meteor yağmuru bunun için harika bir seçim olabilir. Kayan yıldızları izleyerek romantizmde coşkuyu yakalayın!

Yaz aşkım cehennemin dibinde yaşıyor, nasıl görüşebiliriz?
İşte bu gerçekten ciddi bir sorun. Yaz aşkınızın ülkenin en uzak lokasyonunda yaşadığı gerçeği ile yüzleştikten sonra bir karar verme aşamasına girmeniz gerekiyor. Yaz aşkınız boyut değiştirmek üzere, yaz aşkınız level atlamak üzere, yaz aşkınız artık yaz aşkı değil de uzak mesafe ilişkisi olmak üzere. Kendinize sorun, uzak mesafe ilişkisi istiyor musunuz? Cevabınız evet ise -ki genelde evet olur- haftaya yazacağım uzun mesafe ilişkisini yürütmenin yolları yazısını okuyabilirsiniz! (Sanırım gerçekten kötü bir insanım.)

Yaz aşkımla buluşmak için yer bulamıyoruz, öğlenin sıcağında pekmezimiz akıyor, ne yapmalıyız?
Bu da diğer bir yaz aşkı sorunsalı. Yazın sahilde püfür püfür takıldığınız aşkınızla şehrin sıcağında pekmeziniz akıyorsa, iki seçeneğiniz var: Artık evde film izleme moduna geçip ilişkinizi resmileştirin; eğer ailenizle yaşıyorsanız, ülkemizde adım başına düşen AVM’lerin klimalarından faydalanabilirsiniz.
Yaz aşkınızı kışın yürütmek için yukarıda yazdıklarımdan daha çok kalbinizin hızla çarpmasına ihtiyacınız var. Kalbinizi dinleyin, havalar soğuduğunda hala onun için hızla çarpıyorsa, zaman mekan zaten manasızdır, yürüyün gitsin!

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol