Yeni Yıl Dileklerinin Şampiyonu: Aşk

Yılbaşı gecesi yapılacakların hızla planlandığı bu günlerin en çok konuşulan konularından biri de kuşkusuz 2013′ten beklentiler. Siberalem.com‘un yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, 2013′e dair beklentilerin şampiyonu aşk. Yapılan ankete katılanların yüzde 50′ye yakını yeni yıldan en büyük beklentilerinin aşk olduğunu belirtirken yaklaşık yüzde 30′u para seçeneğini işaretledi.

38 - acunncom-siberalemcom-yeniyil-300x284Siberalem.com İlişki Danışmanı, İstanbul Psikiyatri Enstitüsü’nden Kl. Psikolog Ayşegül Denizci, yeni yıla dair beklentilerin arasından aşk seçeneğinin birinci gelmesini yorumladı.

Sağlık ve huzurdan sonra gelen dileklerden aşk,para ve kariyer üçlüsünden 2013′ün şampiyonu hangisi olur? Bu sorudan yola çıkan Siberalem.com, birçok mecrada yaptığı anketle 2013 beklentilerinin galibini buldu. Üye sayısı her geçen gün artan Siberalem.com’un yaptığı araştırmada kişilere “Yeni yıldan en büyük beklentiniz nedir?” sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 50′ye yakını “aşk“, yaklaşık yüzde 30′u “para“, diğerleri ise “kariyer” şıkkını işaretledi.

Siberalem.com İlişki Danışmanı, İstanbul Psikiyatri Enstitüsü’nden Kl. Psikolog Ayşegül Denizci araştırmanın sonuçlarını, “Yeni yıla dair beklentilerin arasından “aşk” seçeneğinin sıyrılmasının en temel nedeni, aşkın en güçlü ruhsal enerji olmasıdır diyebilirim. İnsanın yaşama arzusunu, zorluklarla mücadele etme gücünü, umutlarını ve hayal etme kapasitesini besleyen aşk, aynı zamanda ruhsal gelişimimizin de aracıdır.

Siberalem -erkekstyle.comAşk, insan olmanın kısmeti, kaderi ve dünyaya gelmemizi borçlu olduğumuz yegane şey değil midir? Bundan dolayı yeni umutların, yeni yolların başlangıcında beklentilerin aşktan yana olması haklı bir sonuçtur. İnsanoğlu, aşkın içindeyken zamanı ve mekanı yitirir. Aşkın eksikliğini en derinimizde hissetmemizin, ten ve ruh anlaşarak hareket ederken aşka doğru çekilmemizin bir nedeni de budur.” sözleriyle yorumladı.

Acunn.com, Yenikadin.com, Erkekstyle.com ve Ankayasam.com  ‘da yer alan haberlerimizi ve yorumları okuyabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol