Zamanı Geri Almak

Hepimizin en büyük sıkıntısı zamanı geriye alamamak, herhalde çoğumuza sihirli bir güç verilecek olsa zamanı eğip, bükmeyi isterdik.

Ben şahsen görünmezliği isterdim, banka manka ne varsa soyardım, soyup öyle fakire fukaraya da yardım etmezdim hayır Robin Hood muyum ben? Gider kendime ada satın alırdım, süperkahramanlık işlerini de parayla yapardım. “Görünmez kadın yangın var, koş kurtar insanları” deseler kılımı kıpırdatmazdım, zaten görünmüyorum kim nereye bana saldıracak, adam gibi kahramanlık yapmamı isteyen herkese vereyim IBAN’ımı, parasını yatırsın, vergi kaçırıyor falan diye adım çıkarsa da “Hizmet Bedeli” diye faturayı keser gönderirim.

Konudan çok da sapmayayım, zamanı geriye alma arzusu insanın hamurunda olan bir şey, hem yaşlanmak bizi üzüyor hem de zamanında yapmadığımız şeylere duyduğumuz anlamsız pişmanlıklar bizi, zamanı geri alma isteğine itiyor. Aslında zamanı geri almak mümkün, her sene bir ileri bir geri alıyoruz zaten, gerçi bu sene fazla ileri gittik ama olsun…

Zamanı geri almadan zamanı nasıl geri alabiliriz hemen anlatıyorum. Geçen ay bir konferansa katılmıştım, konusu da “Sistem Nedir?” hani şu sabah akşam suçladığımız, eğitiminden, hükümetine her şeyin sorumlusu tuttuğumuz sistem var ya, adam aslında o görünmez ama varlığı etkin olan sistemin bizler olduğunu eğitiminden, hükümetine kadar her şeyin kilit noktasını birey birey bizlerin eseri olduğunu anlattı. Bir noktasında beni çok etkileyen bir şey söyledi; “Bugün yaşadığımız her şeyin sorumlusu geçmişte aldığımız kararlardır.

Her nedense ben sürekli karşıma çıkan kırılma zamanlarında “Bunu gelecekteki ben düşünsün…” diyen bir insandım. Taaa ki, “Sistem Nedir?” konferansına kadar, artık böylesine kırılma anlarında, sanki gelecekteki ben zaman makinesini bulmuş da yanıma gelmiş ve bana doğru kararı almam gerektiğini hatırlatmışçasına düşünüyorum, bekliyorum, anlamaya, görmeye çalışıyorum. Böylece zamanda geriye gitmiş olabiliyorum. Atalarımız boşuna “Üç kere düşün, bir kere konuş.” dememişler işte…

DSC07918Zamanı geriye almamız mümkün değil ama ileride pişmanlık duymadan güzel bir zaman geçirmemiz mümkün olabilir. Bunu hatırlamanız için de bu hafta 1 kişiye UPWatch saat hediye edeceğim! Yapmanız gereken, zamanı geriye alabilseydiniz hangi yıla gideceğinizi söylemek, sanırım ben 2013 Ekim ayına Sigarayı bırakmaya karar verdiğim o güne gidip kendimi tebrik ederdim, o gün aldığım o güzel karar sayesinde bugün nefes alabiliyorum!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol