Arkadaş Arıyorum Diyorsanız…

arkadaş arıyorum

Hayatınıza en son ne zaman yeni birisi girdi? Hatırlıyor musunuz? Ne zaman yeni birine kalbinizin kapılarını açtınız? Ne zamandan beri birine, en sevdiğiniz yemekleri, kitapları, yerleri anlatmıyorsunuz? Cevabınız “Uzun zaman önceydi” ise, biz bunu ” Arkadaş arıyorum veya dost arıyorum ” olarak tercüme edeceğiz. Hayatımızın her anında yeni insanlar tanışma, yeni arkadaşlar bulma fırsatımız var. Bir insan tanımak, bir dünya tanımaktır. O zaman bütün arkadaş arıyorum diyenlere, bir kadınla arkadaş olurken dikkat edilecek hususları yazalım…

Arkadaş Arıyorum Diyenler Buraya!

  • Arkadaş arayan biri için yeni biriyle tanışmanın en önemli koşulu ön yargısız olmaktır. Karşınızdaki bayan arkadaşın, kendisini anlatmasına ve düşüncelerini rahatça ifade edebilmesini sağlayın. Olumsuz durumlarda ona, yanlış ya da hatalı olduğunu söylemek yerine yapıcı eleştirilerde bulunun.
  • Kendinizi iyi ifade edin. Arkadaş olmak istediğiniz kişiye karışık sinyaller göndermeyin. Bir gün mesajlarına samimiyetle cevap verirken, ertesi gün buzdolabı gibi davranmayın. Siz ne kadar sakin, net ve açık görüşlü olursanız, karşınızdaki bayan da size yakın davranır. Arkadaş istiyorum diyorsanız bu maddeye çok dikkat edin.
  • Duygularınızı ifade ederken dürüst ve açık olun. Mesela, arkadaşınızın size söylediği bir şey hoşunuza gittiyse bu hoşnutluğu onunla paylaşın ya da sizi üzen bir anınızı hatırlattıysa bunu da onunla paylaşın. Böylece aranızdaki ilişki güçlenir.
  • Arkadaş olmak istediğiniz kişiyi tanıdıkça, onun olumlu yönlerini pekiştirin. Mesela sizin için güzel bir kek yapmışsa “Senin ellerinden çıkan kekler ne güzel oluyor” deyin. Bunu demekten çekinmeyin.
  • Hafızanızı güçlendirin. Bir kadın, anlattığı şeylerin dinlenmesinden ve konu ile ilgili fikirlerin beyan edilmesinden hoşlanır. Birine alacağı hediye, bir düğünde giyeceği kıyafet ya da akşam pişireceği yemek konusunda uzun uzun konuşuyorsa, önemli detayları hatırlayın ve fikirlerinizi onunla paylaşın. Bir kadın konuşuyorsa rahat olun, susuyorsa sıkıntı vardır, bunu unutmayın.

Arkadaş istiyorum veya arkadaş arıyorum deyip oturmak yerine, Siberalem’e üye olun ve isterseniz arkadaş çevrenizi genişletin, isterseniz de hayatınızı geçireceğiniz o özel kişiyi tanımak için adım atın. Açık fikirli ve ön yargısız olmak, iyi niyetli bir dinleyici tavrınızı korumak, yapıcı eleştiriler sunmak sizi pek çok insandan farklı hale getirecektir. Ciddi arkadaş arıyorsanız eğer, tavsiyelerimizi göz ardı etmeyin!

Erkek arkadaş arayanlar veya bayan arkadaş arayanlar için şu sayfalarımızı ziyaret edin:

Bayan arkadaş arıyorum…

Ücretsiz arkadaşlık sitelerinde aşkı bulmak mümkün!

Aşk burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol